BiHHercegovinaKonjicVijesti

Bajram namaz klanjan u Konjicu: Centralna svečanost održana u Gradskoj džamiji

Ramazanski bajram, jedan od najvažnijih praznika u islamu, obilježen je jutros u Konjicu u duhu tradicije, dostojanstva i duboke duhovnosti.

Vjernici su u velikom broju ispunili džamije širom grada i okolnih naselja, gdje je klanjan bajram-namaz u ukupno 41 džamiji i mesdžidu na području Medžlisa Islamske zajednice Konjic.

Centralna bajramska svečanost održana je u Gradskoj džamiji u Konjicu, gdje je bajram-namaz predvodio i bajramsku hutbu održao glavni imam Refik ef. Delić.

FOTO: Novikonjic.ba

Vjerski program započeo je sabah-namazom u ranim jutarnjim satima, dok je bajram-namaz klanjan u 6:31 sati. Nakon molitve, vjernici su razmijenili tradicionalne bajramske čestitke, a praznična atmosfera nastavila se u krugu porodice, prijatelja i komšija.

Ramazanski bajram dolazi nakon mjeseca posta, odricanja i duhovnog pročišćenja, te simbolizira pobjedu nad vlastitim slabostima i jačanje empatije prema drugima.

FOTO: Novikonjic.ba

Redakcija portala Novikonjic.ba svim vjernicima islamske vjeroispovijesti želi Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Slični članci

Back to top button