SvijetVijesti

Epidemija ospica u Meksiku: Više od 9.000 zaraženih, 28 preminulih

Najmanje 28 osoba u Meksiku preminulo je od epidemije ospica koja je počela 2025. godine, saopćio je ministar zdravstva David Kershenobich.

Do sada je zabilježeno 9.074 slučajeva, a predsjednica Claudia Sheinbaum izjavila je da zemlja raspolaže s 28 miliona doza vakcina, koje su dovoljne za potrebe stanovništva.

Prema zvaničnim podacima, u Meksiku je registrovano 6,7 slučajeva ospica na 100.000 stanovnika. Kada je riječ o Svjetskom prvenstvu koje će zemlja organizovati zajedno sa SAD-om i Kanadom, za sada nisu planirane posebne mjere.

Slični članci

Back to top button