BiHCrna hronikaDruštvoHercegovinaKonjicVijestiZanimljivosti

Drski pokušaj bijega iz jablaničke “Sedmice” osujećen brzom reakcijom policije!


JABLANICA, 23. juna 2025. – Neobičan incident dogodio se u nedjelju oko 22 sata u poznatom jablaničkom restoranu „Sedmica“, kada su tri muškarca, nakon što su obilno jeli i pili, pokušala pobjeći bez plaćanja računa.

Ipak, njihova drskost nije prošla nekažnjeno zahvaljujući brzoj reakciji osoblja restorana i efikasnoj intervenciji policije.

Kako je za portal PrviKlik.ba potvrđeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova HNK, iz „Sedmice“ je odmah prijavljen slučaj nadležnoj policijskoj stanici.

Pripadnici MUP-a promptno su reagirali, te su bjegunci locirani i uhićeni na putu prema Mostaru.

Nakon privođenja na saslušanje, protiv njih slijedi zakonom predviđena procedura.

Ovo nije izoliran slučaj, jer su, nažalost, pokušaji izbjegavanja plaćanja u ugostiteljskim objektima sve učestaliji.

Međutim, restoran „Sedmica“ ističe da su ovakvi pokušaji uzaludni.

Objekt i svi prilazni putevi nalaze se pod stalnim video-nadzorom, a osoblje je educirano da na vrijeme prepozna sumnjivo ponašanje i prijavi ga.

Ovaj incident još jednom potvrđuje važnost pravovremene reakcije i pokazuje koliko su institucije učinkovite kada se incidenti prijave na vrijeme.

Ovakvi pokušaji samo dodatno sramote one koji ih pokušavaju provesti, dok predanost restorana „Sedmica“ sigurnosti i poštenju ostaje neupitna.

Slični članci

Back to top button