DruštvoKonjicKulturaVijesti

SIGURNI PARKOVI ZA MALIŠANE: JKP “STANDARD” STAJE NA KRAJ VANDALIZMU

Konjic, BiH – Dječiji parkovi u Konjicu, mjesta radosti i igre za najmlađe, sve češće postaju meta nesavjesnih pojedinaca koji uništavaju parkovski mobilijar.

Iz Javnog komunalnog preduzeća “Standard” poručuju da neće tolerisati takvo ponašanje te najavljuju oštre mjere.

U posljednje vrijeme primijećeni su učestali slučajevi neprimjerenog korištenja i devastacije klupa i dječijih igrališta.

Iz “Standarda” ističu da su njihovi radnici intenzivno angažovani na popravci i zamjeni oštećenog mobilijara. Problemi nastaju uglavnom u kasnim večernjim satima, a često su djelo vandala.

“Naši uposlenici redovno obilaze i popravljaju mobilijar kako bismo spriječili povređivanje mališana kojima su parkovi namijenjeni,” kazao je direktor JKP “Standard”, Samir Memić. On je dodao da preduzeće poduzima konkretne korake kako bi se stalo na kraj ovim nedjelima.

Kao jedan od ključnih represivnih koraka, najavljeno je poduzimanje zakonskih mjera.

Posebno se to odnosi na područje Luke, gdje je parkovski mobilijar pokriven videonadzorom.

“Snimci će biti proslijeđeni nadležnim inspekcijama radi daljeg postupanja,” naglasio je Memić, jasno poručujući da će odgovorni biti sankcionisani.

Unatoč ovim izazovima, dobra vijest za sve mališane je da bi oštećena ljuljačka na Luci, kao i ostatak oštećenog mobilijara, trebali biti sanirani do kraja sedmice.

JKP “Standard” ostaje posvećen osiguravanju sigurnih i uređenih prostora za igru djece Konjica.

Slični članci

Back to top button