BiHSportVijesti

Danas se igra pet utakmica 32. kola PL BiH, Zrinjski protiv Igmana želi osigurati titulu

Nakon što su Sloboda i GOŠK u petak otvorili pretposljednje kolo, remijem, današnjim utakmicama 32. kola WWin lige Bosne i Hercegovine bit će mnogo toga jasnije.

Sve utakmice igrat će se od 15:00 sati.

Zrinjski će pred svojim navijačima imati priliku osvojiti devetu titulu prvaka Bosne i Hercegovine ukoliko savlada Igman. „Plemići“ su u prošlom kolu na nezgodnom gostovanju savladali Posušje i iskoristili kiks Borca te se dodatno približili novoj tituli. Zasigurno ulaze u završnicu u pobjedničkoj atmosferi, posebno jer su prije tri dana osvojili Superkup Bosne i Hercegovine. Sa druge strane, tim iz Konjica je porazom od GOŠK-a ostao bez šansi za opstanak u najvišem rangu bosanskohercegovačkog fudbala.

Drugoplasirani Borac ugostit će Posušje u Banjoj Luci. Banjalučani su u prošlom kolu napravili veliki korak unazad porazom od Radnika i sada im treba gotovo čudo da odbrane titulu prvaka. Zrinjski ima četiri boda više od Borca, dva kola prije kraja. Posušje je sa 37 bodova na devetoj poziciji, dva manje od Radnika i Veleža, te ako ostanu na toj poziciji, igrat će baraž za opstanak protiv Stupčanice iz Olova.

U glavnom gradu Bosne i Hercegovine biće odigrane dvije utakmice. Sarajevski klubovi dočekuju svoje protivnike u borbi za opstanak. „Bordo“ tim će bez pola sastava ugostiti Radnik. Četvorica igrača neće biti na raspolaganju Zekiću zbog suspenzije: Amar Beganović, Domagoj Pavičić, Giorgi Guliasvhili i Vladan Bubanja.

„Plavi“će na Grbavici dočekati starog rivala, ekipu Veleža. Radnik i Velež imaju po 39 bodova, samo dva više od Posušja, koje se nalazi u opasnoj zoni, te ih zasigurno očekuju teški zadaci u glavnom gradu naše domovine, gdje su im bodovi prijeko potrebni.

Sloga će u Doboju, pod novim trenerom Trivunovićem, ugostiti Široki Brijeg. Domaći fudbaleri žele pobjedom učvrstiti petu poziciju, dok Širokobriježani žele dodatno prići Slogi i pobjegli iz opasne zone.

Nedjelja, 25. maj:

15:00 Željezničar – Velež (MYTV)

15:00 Sloga – Široki Brijeg (Arena Sport)

15:00 Zrinjski – Igman (Arena Sport)

15:00 Borac – Posušje (Arena Sport)

15:00 Sarajevo – Radnik (Arena Sport)

Slični članci

Back to top button