
Nakon sjajne sezone, sa pregršt sjajnih utakmica, preokreta te izvrsnih poteza, došli smo do samog vrhunca. Ostale su samo dvije ekipe koje su pokazale najviše u dosadašnjem dijelu sezone.
Ekipe MNK Mujo Hrnjica i HMNK Rama odigrale ssu jajno regularni dio sezone, te su zauzele ubjedljivo prvo mjesto u svojim grupama. Uslijedio je playoff.
Rama je u četvrtfinalu u utakmicama sa puno kontroverzi savladala ekipu Liliuma. U Rami je bilo 11:2, dok je u Doboj Istoku Rama slavila rezultatom 4:3, te tako čekirala svoje mjesto u polufinalu. Tamo ih je čekala ekipa Viteza, pod dirigentskom palicom Admira Zukana. Rama je ponovo imala prednost domaćeg terena, te su u sjajnoj utakmici slavili sa 6:3. U revanšu, u prepunoj dvorani u Vitezu utakmica je završena rezultatom 3:3.

Prva finalna utakmica
Mujo Hrnjica je u četvrfinalu imao težak zadatak, pošto ih je žrijeb spojio sa jako neugodnom ekipom Čapljine. U prvoj utakmici, prvi i jedini ovosezonski poraz. Čapljina je slavila rezultatom 3:2. Ipak, u Velikoj Kladuši je ekipa Mujo Hrnjice uspjela da napravi preokret, te ukupnim rezultatom 7:6 su prošli dalje. U polufinalu su se susreli sa Kaskadom iz Gračanice. Na papiru možda još i teži protivnik, ali na terenu nije bilo tako. Mujo Hrnjica je ostvario dvije ubjedljive pobjede, te su slavili ukupnim rezultatom 13:6 i tako obezbijedili finale.
Prva finalna utakmica na rasporedu je u subotu, 19. aprila sa početkom u 20h, dok je revanš na rasporedu sedam dana kasnije.
Prvi meč bit će odigran u Velikoj Kladuši, dok će revanš uslijediti sedam dana kasnije u Prozoru.