
Poseban osjećaj satisfakcije za prosvjetne radnike jeste saznanje da su naši učenici ostvarili uspjeh u različitim oblastima djelovanja, a posebno u nastojanju da postanu akademski građani jedine nam domovine.
Stoga, s ponosom ističemo da su mladi i uspješni ljudi, naši nekadašnji učenici na jučerašnjoj Svečanoj promociji diplomanata i magistranata Univerziteta u Sarajevu dobili značajna priznanja i nagrade.
Za uloženi trud i postignute rezultate nagrađeni su:
I ciklus
1. Arnesa Kašić – Povelja Univerziteta, Fakultet za sport i tjelesni odgoj, učenica ekonomske škole;
2. Enis Suljić – Zlatna značka Univerziteta, Fakultet zdravstvenih studija, učenik medicinske škole;
3. Envera Moro – Zlatna značka Univerziteta, Filozofski fakultet, Odsjek za anglistiku i historiju umjetnosti, učenica opće gimnazije;
4. Nedim Džajić – Zlatna značka Univerziteta, Elektrotehnički fakultet, učenik opće gimnazije;
5. Lejla Mehanoli, Zlatna značka i najbolji student prvog ciklusa studija Univerziteta, Akademija likovnih umjetnosti, Odsjek za produkt dizajn, učenica opće gimnazije.
II ciklus
1. Dženan Ćosić, Srebrena značka Univerziteta, Akademija likovnih umjetnosti, Odsjek za produkt dizajn, učenik elektrotehničke škole.
Među magistrantima Akademije likovnih umjetnosti Univerziteta u Sarajevu našla se i Elvira Ćosić, učenica ekonomske škole, koja je diplomirala prosječnom ocjenom 10 i koja je za svoj rad dobijala višestruka priznanja i nagrade. Sa željom da nastave nizati uspjehe, našim učenicima upućujemo iskrene čestitke.