BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 30. kola Prve lige FBiH

Subota , 8. juni:

FK Sloboda je bila domaćin ekipi BFK Simm Bau, već u 12. minuti golom Harisa Dilavera domaći su poveli 1:0, u 45’ Kalesić je povećao na 2:0, Vladić je u 73. minuti smanjio na 2:1, minutu kasnije Komazec je riješio sve dileme za 3:1.

Nedjelja , 9, juni:

Kakanjski FK Rudar je bio domaćin FK Mladosti DK, koja je u 42. minuti golom Rijada Smole stekla prednost 0:1, tri minute kasnije, Hrustanović je izjednačio na 1:1, da bi Musić u 68. minuti donio pobjedu Kakanjcima.

U Hadžićima FK Radnik je ugostio FK Goražde, u 18. minuti Jašarević je doveo FK Radnik u prednost 1:0, u 46. minuti izjednačio je Konjalić 1:1.

Olovska NK Stupčanica je za rivala imala FK Gornji Rahić, koji je preko Mehmedovića u 8. minuti stekao prednost 0:1, u 22. minuti Mehanović je izjednačio na 1:1.

NK Zvijezda iz Gradačca je bila domaćin NK Čeliku iz Zenica, Mujčić je u 18 minuti doveo NK Zvijezdu u prednost, 1:0, u drugom poluvremenu golovima Mašića i Sivca NK Čelik je okrenuo rezultat na svoju stranu, 1:2.

OFK Gradina je ugostila NK Tomislava koji je u 10. minuti golom Genara stekao prednost 0:1, Husović je u 25 poravnao na 1:1, da bi Šiško u 35. minuti pogodio za 1:2.

U Banovićima FK Budućnost je ugostila sastav NK Bratstvo koje je u 40. minuti preko Ćosića steklo prednost 0:1, Poturalić je u 50. minuti povećao na 0:2, a Pirić je ublažio poraz svojim golom za 1:2.

Bihačko NK Jedinstvo je dočekalo pred svojim pristašama NK TOŠK –a, i u 11. minuti preko Imamagića steklo prednost 1:0, u 37. minuti Guskić je pogodio za 2:0, a tri minute kasnije Mizić za 3:0, Obradov je ublažio poraz za 3:1.

Tuzla : FK Sloboda – BFK Simm Bau 3:1 (Dilaver 12’ Kalesić 45'+1'Komazec 74/Vladić 73’)

Kakanj : FK Rudar – FK Mladost 2:2 (Hrustanović 45’ Musić 68’ /Smolo 42’ Brkić 90'+ 1’)

Hadžići : FK Radnik – FK Goražde 1:1 (Jašarević 18’ / Konjalić 46’ )

Gradačac : NK Zvijezda – FK Čelik 1:2 (Mujčić 18’ /Mašić 77’ Sivac 79’ )

Olovo : NK Stupčanica – FK Gornji Rahić 2:3 (Mehanović 22’ Božić 48’ /Mehmedović 8’ Fačić 51’ 86’)

Bihać : NK Jedinstvo – NK TOŠK 3:1 ( Imamagić 11’ Guskić 37’ Mizić 40’ / Obradov 68’)

Banovići : FK Budućnost – NK Bratstvo 1:2 (Pirić 77'/Ćosić 40’ Poturalić 50’)

Srebrenik : OFK Gradina – NK Tomislav 1:4 (Husović 25’ / Genaro 10’ Šiško 35’ 65’ Soldić 78’)