BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 28. kolo Prve lige FBiH

Sve utakmice 28. kola Prve lige FBiH su se igrale u nedjelju 28. maja.

U Kaknju domaći FK Rudar je ugostio FK Radnika iz Hadžića koji je pobijedio golom Hukića u 90. minuti.

BFK Simm Bau bio domaćin tešanjskom NK TOŠK koji je pobjedio golom Jašareviča u 60. minuti.

Gradačačka NK Zvijezda je bila domaćin FK Goraždu koja je golom Pepića savladala FK Goražde.

Drugoplasirana NK Stupčanica je ugostila fenjeraša FK Mladost DK koje je savladala rezultatom 6:2. Po dva gola su postigli, Bajrić, Božić i Mujarić, za Mladost Smolo i Piljug.

Pretposljednje bihaćko NK Jedinstvo je bio domaćin NK Tomislavu koji je golom Šiška u 10. minuti stekao prednost 0:1, u 37. minuti Imamagić je poravnao na 1:1, u 45. minuti Soldić je doveo Tomislav je rezultatsku prednost 1:2, Hadrović je u 58. izjednačio na 2:2, Kojić je u 67. minuti doveo NK Jedinstvo u prednost, 3:2, a Kurić je u 89. minuti postavio konačnih 4:2.

U Srebreniku OFK Gradina je bila domaćin FK Gornjem Rahiću, Biserović je u 29. minuti doveo goste u prednost 0:1, da bi Forić minutu poslije poravnao na 1:1, Andrić je doveo domaće u 55. minuti u vođstvo 2:1,dvije minute kasnije Fočić je izjednačio na 2:2, Mahmud je u 72. minuti pogodio za 2:3, a Hasikić je postavio konačnih 2:4.

Lider FK Sloboda je ugostiti NK Bratstvo, slavili su domaći golovima, Komazeca i Ignjatovića 2:0.

U Banovićima domaća FK Budućnost je dočekala zenički NK Čelik , NK Čelik je visoko porazio svog rivala, Mašić je u 9. minuti pogodio za 0:1, Međuseljac je u 32. minuti povećao na 0:2, Šehić je u 80. minuti autogolom povećao prednost Zeničana na 0:3, a, u 88. minuti Tabaković pogađa za 0:4.

Nedjelja, 26. maj

Kakanj : FK Rudar – FK Radnik 0:1 (Hukić 9”)

Maglaj : BFK Simm Bau – NK TOŠK 1:0 (Jašarević 60’)

Gradačac : NK Zvijezda – FK Goražde 1:0 (Popić 57’)

Olovo : NK Stupčanica – FK Mladost 6:2 ( Bajrić 2’ 46’, Božić 27’ 45’, Mujarić 81’ 82/Smolo 50’ Piljug 72’)

Bihać : NK Jedinstvo – NK Tomislav 4:2 (Imamagić 37’ Hadrović 58’ Kojić 67’ Kurić 89’ / Šiško 10’ Soldić 45’)

Tuzla : FK Sloboda – NK Bratstvo 2:0 (Komazec 27’ Ignjatović 76’)

Banovići : FK Budućnost – NK Čelik 0:4 (Mašić 9’ Međuseljac 32’ Šehić 80’ (AG), Tabaković 88’)

Srebrenik : OFK Gradina – FK Gornji Rahić 2:4 (Forić 30’ Andrić 55'/Bisereović 29’, Fačić 57’, Mahmud 72’, Haskić 90’)