BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 27. kolo Druge lige FBiH

U subotu 18. maja igra se jedna utakmica, u Čapljini NK Čapljina je domaćin NK Kamešnici, oba sastava su dvije posljednjeplasirane ekipe, u kojoj je NK Čapljina savladala NK Kamešnicu 4:0, golove su postigli, Raguž, Domagoj, Pažin i Cvitanović.

U nedjelju 19. maja igraju igra se šest utakmica 27. kola Druge lige FBiH..

Gornjevakufska NK Sloga je domaćin trećeplasiranoj ekipi , NK Ljubuški , u 35 minuti Bebek je doveo goste u prednost, 0:1, da bi Granić u 87 pogodio mrežu NK Sloge za konačnih 0:2.

NK Međugorje je ugostilo NK Neum i već u 10 minuti golom Vujnovića gosti su stekli prednost, 0:1, da bi Bandić u 71 minuti izjednačio na 1:1.

U Livnu NK Troglav 1918 je bio domaćin prozorsku Ramu , u 11 minuti Hodžić je doveo NK Troglav 1918 u prednost, 1:0, u 24 minuti Šakić je povečao 2:0, Bekavac je u posljednjim trenucima prvog poluvremena povećao na 3:0, da bi Ljutić u 84 minuti postavio konačnih 4:0.

Petoplasirani FK Klis u Buturović Polju biti domaćin drugoplasiranom sastavu NK Brotnju, u 23 minuti NK Brotnjo je golom Ljubića došlo do prednosti, 0:1, u 37 minuti Prskalo je povečao na 0:2.

NK Grude koje su u donjem dijelu tabele dočekaće jablanićku NK Turbinu, u 20 minuti golom Čorluke domaći su došli u rezultatsku prednost, 1:0, u 51 minuti Bašić je postavio konačnih 2:0.

U Višićima NK Višići su ugostili lidera na tabeli NK Kruševo, koje je u 11 minuti golom Jazvina poveli 0:1, devet minuta kasnije Čule je povećao na 0:2,

Gornji Vakuf – Uskoplje : NK Sloga – NK Ljubuški 0:2 ( Bebek 35’ Granić 87’ ).

Livno : NK Troglav 1918 – NK Rama 4:0 (Hodžić 11’ Šakić 25’ Bekavac 45’ Ljutić 84’ ).

Buturović Polje : FK Klis – NK Brotnjo 0:2 (Ljubić 23’ Prskalo 37’ )

Grude : NK Grude – FK Turbina 2:0 (Ćorluka 20’ Bašić 51’ ).

Višići : NK Višići – NK Kruševo 1:3 (Jelavić 72’ /Jazvin 11’ Čule 20’ Medić 59’ )

Čapljina : NK Čapljina – NK Kamešnica 4:0 (Raguž 13’ Domagoj 34’ Pažin 57’ Cvitanović 66’ )

Međugorje : NK Međugorje – NK Neum 1:1 (Bandić 71'/Vujnović 10’ )