BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 25. kolo Prve lige FBiH

U Tomislavgradu NK Tomislav je ugostio tešanjski TOŠK, u 38. minuti Šiško je postigao vodeći gol za domaće, 1:0, što je i konačni rezultat.

U Zenici, NK Čelik je je bio domaćin ekipi BFK Simm Bau, koji je preko Vladića u 12. minuti stekao prednost, 0:1, u drugom poluvremenu Anes Mašić je postigao dva gola za Zeničane, u 48. i 52. minuti za vođstvo NK Čelika i ostvario pobjedu.

U Doboju kod Kaknja, fenjeraš FK Mladost je bio domaćin ekipi banovićke FK Budućnosti koja je prva došla u prednost golom Berbića u 53. minuti 0:1, da bi Alibegović dvije minute prije kraja poravnao na 1:1.

Petoplasirana ekipa FK Goražde je bio domaćin bihaćkom Jedinstvu.

U 42. minuti Haris Konjalić je načeo mrežu NK Jedinstva 1:0, u 58. minuti Mašić je povećao na 2:0 da bi Hadrović u 70. postavio konačnih 2:1.

Trećeplasirano gračaničko Bratstvo, 40 bodova, ugostilo je FK Rudar iz Kaknja koji je pri dnu tabele, u 31. minuti Edis Smajić je doveo domaće u prednost 1:0, u 71. minuti Čago je izjednačio na 1:1, a u 88. minuti Musić je postigao autogol za pobjedu NK Bratstva.

U Hadžićima FK Radnik, koji je pri dnu tabele bio je domaćin OFK Gradini, u 57. minuti Jašarević je doveo domaću ekipu u 57. minuti, 1:0 za pobjedu FK Radnika.

Olovska NK Stupčanica, drugo mjesto, je domaćin NK Zvijezdi , u 79. minuti Mehanović je doveo domaće u vođstvo 1:0.

Ovo kolo su zatvorili nedeljnim susretom FK Gornji Rahić i lider FK Sloboda koji su odigrali 2:2.

Subota, 11. maj

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK TOŠK 1:0 (Šiško 38’)

Zenica : NK Čelik – BFK Simm Bau 2:1 (Mašić 48’ 52'/Vladić 12’)

Doboj Kakanj : FK Mladost – FK Budućnost 1:1 (Alibegović 88’ /Berbić 53’)

Goražde : FK Goražde – NK Jedinstvo 2:1 (Konjalić 42’ Mašić 58’ /Hadrović 70’).

Gračanica : NK Bratstvo – FK Rudar 2:1 (Smajić 31’ Musić 88’ (AG)/Čago 71’)

Hadžići : FK Radnik – OFK Gradina 1:0 (Jašarević 57’)

Olovo : NK Stupčanica – NK Zvijezda 1:0 (Mehanović 79’)

Nedjelja, 12. maj

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – FK Sloboda 2:2 (Softić 26’ Mahmud 56’ / Bahor 5’ (AG,) Mazić 85’ (AG);