BiHSportVijesti

Odjava 12. kolo BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice

U okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice, ŽRK Grude su ugostile sastav ŽRK Ilidžu koju su pobijedili rezultatom 33:20, u Mostaru ŽRK Zrinjski je poražen od ekipe OŽRK Krajine 36:24, gornjevakufska ŽRK Sloga je ugostila ŽRK Knežpoljku i porazila je rezultatom 38:29, ŽRK Hadžići su bile bolje od ŽRK Krivaje 32:25 i ŽRK Borac je porazio fenjeraša ŽRK Izviđača 33:21.

10. ŽRK Izviđač 12 1 0 11 305:417 2

Parovi, 13. kolo, 09. 03. 2024.Hadžići : ŽRK Hadžići – ŽRK Sloga 2013, Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Grude, Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Borac, Ljubuški : ŽRK Izviđač – ŽRK Zrinjski, Cazin : OŽRK Krajina – ŽRK Knežpoljka;

Grude : ŽRK Grude – ŽRK Ilidža 33:20 (17:12)

Gradska sportska dvorana Bili Brig Grude, gledalaca : 50, sudije : Mahir Čaušić (Maglaj) i Amel Muratović (Zavidovići), delegat : Mladen Dragičević (Doboj).Sedmerci : ŽRK Grude : 3 (3), ŽRK Ilidža 5 (5), isključenja : Grude 16 minuta, ŽRK Ilidža : 16 minuta, Direktna diskvalifikacja : Alena Latifović 51. minut;

ŽRK Grude : Vukosavljević, Rašić, Marić, Martinović, Šumelj 5, Jareb, Petković 5, Lugonjić 2, Bošnjak 5, Džidić, Sesar, Lovrić 4, Vistorop 4, Petrović 7, Alpeza 1, Zaimović; Trenerica : Zlata Zubac;

ŽRK Ilidža : Šabić, Latifović 2, Bujak 1, Memić, Adilagić 1, Pavlović, Alikadić 13, Hodžić, Hamurović, Omerović, 2, Škaljić 1. Trenerica : Maja Mihajlović;

Gruđanke su gošćama sa Ilidže dozvolile samo jedno izjednačenje i to na samom početku utakmice kod rezultata, 1:1. Iako u prvih 20 minuta nisu uspjele otići na osjetljiviju razliku, ipak su u završnici ovog dijela utakmice ostvariti 5 golova prednosti, da bi u zadnjoj četvrtini utakmice otišle na nedostižnu razliku i utakmicu rutinski privele kraju, ostvarivši uvjerljivu pobjedu.