HercegovinaKonjicSportVijesti

Pobjeda košarkaša Konjica protiv KK Gen

Pobjeda KK Konjic na domaćem terenu protiv KK Gen.

Seniorska ekipa Košarkaškog kluba Konjic odigrala je prvu domaću utakmicu drugog dijela sezone u okviru 13. kola A2 košarkaške lige protiv ekipe KK Gen iz Sarajeva, koju su savladali rezultatom 62:56.

Nakon odlične prve četvrtine u kojoj su Konjičani ostvarili vodstvo od 17:8, na poluvrijeme odlaze sa 8 poena prednosti. Najveću prednost ostvarili su početkom zadnje četvrtine i to za 18 poena ukupne prednosti, međutim gosti su uspjeli do kraja smanjiti zaostatak, ali pobjeda i dalje nije bila upitna.

Dobrom timskom igrom ekipa Edina Madžaka ostvarila je još jednu pobjedu, kao ekipa imali su 18 asistencija, od čega Kozić 7 i Hasagić 4. Double double učinak imali su Graho (15p, 13s) i Parcan (13p, 11s), a dvocifren je bio i Kozić sa 12 postignutih poena.

Narednu sedmicu KK Konjic putuju u Goražde gdje će utakmicu odigrati protiv istoimene ekipe, a protiv koje su ostvarili pobjedu u prvom dijelu sezone.