BiHSportVijesti

10. kolo BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice

U okviru 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH u Hadžićima istoimena ekipa ja savladala ŽRK Izviđača 36:25 , ŽRK Krivaja je pred svojim navijačima bila bolja ŽRK Ilidže 25:21.

Gornjevakufska Sloga je bila domaćin sastavu ŽRK Zrinjski kojeg je savladala 25:20 , aktuelni prvak ŽRK Grude je pobjedio kao domaćin ŽRK Krajinu 35:22 i banjalučki Borac je u dvorani Borik ugostio ŽRK Knežpoljku i zabilježio pobjedu 33:22 .

Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Ilidža 25:21.

Gornji Vakuf /Uskoplje : ŽRK Sloga 2013 – ŽRK Zrinjski 25:20 .

Grude : ŽRK Grude – OŽRK Krajina 35:22 .

Hadžići : ŽRK Hadžići – ŽRK Izviđač 36:25 .

Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Knežpoljka 33:22 .

10.ŽRK Izviđač 10 1 0 9 241:341 2

Parovi, 11. kolo, 17. februara 2024, Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Sloga 2013, Ilidža : RK Ilidža – ŽRK Hadžići, K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Zrinjski, Ljubuški : ŽRK Izviđač – ŽRK Grude , Cazin : OŽRK Krajina – ŽRK Borac .

ŽRK Grude – ŽRK Krajina Cazin 35:22 (14:13)

Grude, Gradska dvorana Bili Brig Grude, gledalaca : 50, Sudije : Jovan Babić i Borislav Bogdanić oba Banja Luka, delegat : Zdenko Alpeza (Mostar). Sedmerci : Grude 7(6), sedmerci : Krajina 4 (3), isključenja, Grude 6 minuta, Krajina 4 minute.

ŽRK Grude : Vukosavljević, Rašić, Marić, Martinović, Šumej 6 (2), Jareb, Petković 5 (1), Lugonjić 1, Bošnjak 8, Sesar, Lovrić 5, Vistorop 2, Petrović 8 (3), Zajmović. Trenerica : Zlata Zubac.

ŽRK Krajinna : Brzić, Gligorević, Topčić 9 (1), Begić 1, Gligorević 4, Prošić 4 (2), Huremagić 2, Dženita Dautović 2, Durdžić, Škrijelj, Japić, Nuhić, Mušić, Mustedanagić, Ramić. Trener : Jasmin Hadžalić.

Prva utakmica u drugom dijelu sezone u Premijer ligi BiH je donijela uvjerljivu pobjedu grudskih rukometašica.

Domaće igračice su odlično otvorile utakmicu, povele su 5:0, te 7:2 i onda stale. Uslijedilo je puno promašenih zicera gošće su to kaznile, te u 21 minuti došle do izjednačenja u 21 minuti. Do kraja prvog poluvremena domaći sastav je nastavio sa lošom realizacijom, pa je poluvrijeme, uprkos puno boljoj igri, otišla sa prednošču 14:13.

U drugom poluvremenu . i u prvih sedam mnuta drugog dijela, da bi se potom domaće probudile. Pojačale su tempo, odbranu , podesile nišanske sprave i krenule prepoznatljivom igrom. Rezultat takve igre od 38 minute do kraja utakmce bio na 16:5, čime je ostvarena sigurna i ubjedlljiva pobjeda za ostanan na vrhu prvenstvene tabele.