HercegovinaSportVijesti

Odjava,27. kola Prve lige FBiH, derbi u Gabeli pripao GOŠK-u

Domaći fudbal, odjava , 27. kola prvenstva m:tel Prve lige F BiH 2022 / 2023

Derbi u Gabeli novom premijerligašu GOŠK -u protiv Goražda, , Stpčanica.na drugom mjestu,sjajna igra Jednstva za domaću pobjedu protiv Zvijezde 6:1.

Odigrano je 27. kolo m:tel Prve lige FBiH, u Bihaću domaće Jedinstvo je golovima Merdovića i Selman poveo 2:0, Nuhanović je u 28 minuti povečao na 3:0. U 57 minuti Selman je svojim drugim golom povaćao prednost Bišćana na 4:0, U 62 minuti i 67 Bandić je povečao prednost domaćih 6:0 za katastrofu Zvijezde, najbolji strijelac lige Mujagić je u 69 minuti postigao gol za 6:1.

U Hadžićima domaći Radnik je ugostio kakanjskog Rudar, već u prvoj minuti Ramić je pogodio sopstvenu mrežu za 0:1, golom Jašarevića domaći su porAvanali u 7 minuti, 1:1, a Oputa je u 21 minuti doveo Hadžićane u rezultatsku prednost 2:1.Eldar Rizvo je u 34 ‘ povečao prednost domaćih 3:1,

U Banovićima Budućnost je ugostila sastav Tomislava i u 32 ‘ Šiško je doveo goste u prednost, 0:1, u 82 minuti Anel Husić je poravnao na 1:1.

U Lukavcu domaći Radnički je ugostio Gradinu, u 36 minuti Ajdin Hadžić je doveo goste svojim golom, 0:1, a Mušić je u 67 minuti izjednačio na 1:1.

U Doboju kod Kaknja Mladost je ugostila gračanićko Bratstvo, Faris Hasić je u 77 minuti doveo domaće u prednost 1:0.

Ovo kolo nedjeljnim susretima su zatvorili Stupčanica protiv Travnika koja je golovima Karahmedovića u 70 i Hrvanovića savladala Hrvanovića u 88 minuti bila bolja od Travnika, 2:0 i gabeLski GOŠK u domaćem duelu protiv Goražda kooji je u derbiju kola na svom stadionu pobjedio Gorražde 3:1, Šero je postigao dva gola, 10 ‘ i 35 minuta i Hasukić 33 minuta, gol za Goraždane je postigao Dučić u 39 mnuti.

Rezultati,

Gabela : NK GOŠK – FK Goražde 3:1 ( Šero 10 p 35 ‘ Haskukić 33 ‘ / Dučić 39 ‘) .

Maglaj : BFK Simm Bau – NK TOŠK 0:0 .

Lukavac : FK Radnički – OFK Gradina 1:1 ( Mušić 67 ” / Hodžić 36 ‘ )

Olovo : NK Stupčanica – NK Travnik 2:0 ( Karahmetović 70 ‘ Hrvanović 88 ‘ )

Doboj, Kakanj : FK Mladost – NK Bratstvo 1:0 (Hasić 87 ‘ ).

Bihać : NK Jedinstvo – NK Zvijezda 6:1 (Merdović 6’ Selman 23 ‘ 57’ Nuhanović 31 ‘ Bandić 62 ‘ 67 ‘/Mujagić 69 ‘ )

Hadžići : FK Radnik – FK Rudar 3:1 (Jašarević 7 ‘ Oputa 21 ‘ Rizvo 34 ‘/ Ramić 1 ‘ AG ) .

Banovići : FK Budućnost – NK Tomislav 1:1 ( Husić 81 ‘/ Šiško 32’ ).