BiHKonjicSport

Zrinjski savladao Igman

Fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu Igmana u Čitluku sa 2:1 na otvaranju 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Igman je hrabro ušao u meč i već u prvih 10ak minuta izveo nekoliko kornera kornera.

U 12. minuti vidjeli smo prvu priliku za Zrinjski. Ilinković fenomenalnom loptom pronalazi Ismajlgecija, ali Hamzić ga sjajno zaustavlja.

Četiri minute kasnije Hrelja je loše zahvatio loptu i šutirao pored gola Plemića.

Aktuelni prvak naše zemlje je do kraja prvog dijela prijetio preko Ćorluke, Ivančića i Bilbije ali nije bilo promjene rezultata.

Plemići na otvaranju drugog dijela dolaze do vodstva. Hamzić je napravio veliku grešku koju je iskoristio Tičinović za 1:0.

Nakon toga je uslijedio mirniji period igre, a na novi gol se čekalo do 68. minute.

Samo tri minute nakon što je ušao u igru Denković na asistenciju Jakupovića.

Jukić u 85. minuti nakon lijepe akcije donosi tri boda Plemićima.