SportSvijetVijesti

KATAR 2022/ Sjajni Livaković heroj: Hrvatska nakon penala izbacila Japan

Soccer Football – FIFA World Cup Qatar 2022 – Round of 16 – Japan v Croatia – Al Janoub Stadium, Al Wakrah, Qatar – December 5, 2022 Croatia's Dominik Livakovic saves a penalty from Japan's Kaoru Mitoma during the shootout REUTERS/Lee Smith

U okviru petog meča osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru Hrvatska je nakon penala savladala Japan.

Prvo poluvrijeme su Japanci završili na najbolji način, poveli su 43. minuti golom Maedae. Hrvati u 55. minuti dolaze do poravnanja, glavom je sjajno pogodio Perišić.

U produžecima nismo vidjeli golove, a obje selekcije su imale prilike za trijumf. Nakon penala slavili su Hrvati sa 4:2.

Livaković je odbranio prvi penal Minaminu. Vlašić je bio siguran za Hrvate.

I drugi penal Japana je odbranio Livaković, dok je Brozović postigao gol.

Asano je u trećoj seriji zatresao mrežu Hrvatske, a Livaja je pogodio stativu.

Sjajni Livaković je odbranio penal i u četvrtoj seriji, a pobjedu Hrvatskoj donio je Pašalić.

Hrvatska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Brazil – Južna Koreja koji se igra večeras od 20:00 sati.