SportSvijetVijesti

KATAR 2022/ Samba se nastavlja: Brazilci savladali J. Koreju i zakazali okršaj sa Hrvatskom

U šestom meču osmini finala Svjetskog prvenstva Brazil je bez mnogo muke savladao Južnu Koreju sa 4:1 i plasirao se u čevrtfinale Mundijala u Kataru.

Brazil je munjevito krenuo od prve minute i brzo im se isplatila ofanziva. Već u 7. minuti je bilo 1:0, a strijelac je bio Vinicius Junior.

Na 2:0 povisio je u 13. minuti Neymar sa penala, a treći gol za Brazilce postiže Richarlison u 29. minuti. Tačku na i sjajnog poluvremenu Brazila postavlja Paqueta u 36. minuti.

Počasni gol za Južnu Koreju djelo je Paik Seung-Hoa iz 76. minute.

Popularne Karioke su ovim trijumfom izborile četvrtfinale Svjetskog prvenstva u kojem ih čekaju Hrvati. Utakmica Hrvatska – Brazil igra se u petak od 16:00 sati.