SportSvijet

Drama u grupi C na SP u Kataru: Gol-razlika odlučila putnika u osminu finala

Prava drama viđena je večeras u susretima 3. kola grupe C na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Argentina je sa sigurnih 2:0 slavila protiv Poljske i grupu okončala kao lider sa šest osvojenih bodova.

Lionel Messi je u 39. minuti promašio penal, tačnije Szczesny je odbranio njegov udarac, tako da je prvo poluvrijeme završeno bez golova. U prvoj minuti drugog dijela Gaučosi dolaze do gola.Asistirao je Molina, a Mac Allister pogodio za vodstvo Argentine.

U 67. minuti Alvarez pogađa za 2:0, nakon asistencije Fernandeza.

U drugom susretu grupe Meksiko je sa 2:1 savladao Saudijsku Arabiju.Strijelci su bili Martini u 47. i Chavez u 52. minuti. Strijelac jedinog gola za Saudijsku Arabiju, u posljednjoj minuti meča, bio je Al Dawsari.

Zahvaljujući pobjedi u ovom meču Meksiko je grupnu fazu završio sa istim brojem bodova, ali i slabijom gol-razlikom kao i Poljska, pa su Meksikanci ispali sa Svjetskog prvenstva u Kataru.

Argentina će u osmini finala igrati protiv Australije, dok će Poljska na megdan aktulenom prvaku svijeta selekciji Francuske.