BiHSport

Rezultati, 8. kolo Premijer lige BiH za rukometašice: Gruđanke neumoljive u derbiju

Odigrano je 8. kolo Premijer lige BH Telecom Premijer, u derbiju kola koji je po rezultati bio samo na papiru, aktuelne prvakinje sastav Gruda su na svom parketu ubjedljivo savladale sastav Hadžića 30:17 . Gostujuče pobjede su otvarile ekipe banjalučkog Borca protiv Knežpoljke, 28:24 i Izviđač CO protiv prijedorske Mire, 31:28. Zavidovička Krivaja je bila uspješan domaćin naspram Zrinjskog 36:32, na Ildži istomena ekipa je ugostila Jedinstvo Brčko koji je pripao gostujučoj ekipi rezultatom 31:22

Grude : ŽRK Grude – ŽRK Hadžići 30:17 ,

Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Jedinstvo Brčko 22:31 ,

Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Zrinjski 36:32 ,

K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – ŽRK Borac 24:28 .

Prijedor : ŽRK Mira – ŽRK Izviđač CO 28:31 .

11. ŽRK Mira 7 0 0 7 188:261 0

Parovi, 9. kolo, 03. novembar,Gornji Vakuf / Uskoplje :MNK Sloga 2013 – ŽRK Knežpoljka, Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Mira , Ljubuški : ŽRK Izviđač – ŽRK Ilidža , Brčko : ŽRK Jedinstvo Brčko – ŽRK Krivaja, Mostar : ŽRK Zrinjski – ŽRK Grude, slobodna ekipa, ŽRK Hadžići.

ŽRK Grude – ŽRK Hadžići 30:17 (13:8 )

Grude, dvorana „Bili Brig“, sudije : Amar i Dino Konjičanin (Visoko), delegat : Boris Šatordžija (Banja Luka), sedmecri : ŽRK Grude2 (1) , ŽRK Hadžići 4 (3), isključenja : ŽRK Grude 10 minuta, Hadžići 6 minuta.

ŽRK Grude : Ar. Šumej, Mat. Šumej 1, Miloš, Alpeza, Boban, Petković 5 (1), Lugonjić 2, Bošnjak 3, Džidić, Vujisić, Brakić, Lovrić 1, Zubac 4 (1), Rašić, Ilić 14 (6). Trenerica : Zlata Zubac.

ŽRK Hadžići : Selimović, Hamurović, Čajić, Kullić 2, Đorđević, Ćahtarević 7, Halebić 3, Fejzić 1, Duratbegović, Lokvančić, Hadžiabdić 3, Ganić 1. Trenerica : Amra Hadžović