BiHSport

Remi Veleža sa Slogom i Želje sa Posušjem

Velež i Sloga su danas u Gabeli u uvodnom duelu 19. kola Premijer lige BiH odigrali 2:2.

Meč je odigran po katastrofalnom terenu, koji je bio natopljen vodom zbog obilnih padavina i igrači su imali gotovo nemoguće uslove za igru. Velež je prvi stigao do prednosti  kada je Vehabović dao gol za 1:1, a gosti u 29. minuti dolazi do izjednačenja preko Stevanovića.

Sloga Meridian je u 73. minuti povela sa 1:2 golom Jašarevića, a konačnih 2:2 postavlja Zajmović u 85. minuti meča.

Ekipa Veleža je jesenji dio bh. šampionata okončala na šestom mjestu sa 24 boda, dok je Sloga na devetoj poziciji sa tri boda manje.

Željo i Posušje su odigrali 1:1.Ekipa Želje je povela u 36. minuti golom Hodžića, a gosti su u nastavku uspjeli postići gol i doći do remija. Jović je u 50. minuti iskoristio veliku grešku golmana Bendera te pogodio za 1:1.

Fudbaleri Želje su četvrti sa 29 bodova uz utakmicu manje, dok je Posušje sedmo sa 23 boda.

Široki Brijeg je na Pecari savladao Tuzla City sa 1:0. Domaći su do pobjede došli golom u 60. minuta kada je Bagarić pogodio i ispostaviće se osigurao nova tri boda za Široki. Široki je nakon ove pobjede drugi sa 36 bodova, dok je Tuzla osma sa 21 bodom.