KonjicSport

Zlato i srebro za Omara Halilovića u Mostaru

Proteklog vikenda u Mostaru je održan  “5 Mostar Open 2022” Međunarodni turnir u karateu koji se uspješno organizuje već petu godinu.

Turnir je održan u organizaciji Karate kluba Bjelopoljac, a sudjelovalo je više od 600 takmičara u 740 kategorija iz 54 kluba iz BiH, Hrvatske, Slovenije i Crne Gore. Turnir je otvorio predsjednik Sportskog Saveza Grada Mostara Senad Krvelj.

Omar Halilović najsupješniji član Karate kluba Bošnjak Konjic kao jedini predstavnik svog kluba, učestovao je na ovom prestižnom turniru i osvojio zlatnu i srebrnu medalju.

Omar je u konkurenciji juniora +76 kg osvojio 1. mjesto, a u konkurenciji seniora osvojio je drugo mjesto.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu pripalo je Karate klubu “Budućnost iz Podgorice”, drugo mjesto je zauzeo Karate klub “Široki Brijeg”, a treće mjesto je zauzeo klub iz Mostara Karate klub “Zrinjski” Mostar.