Nekategorisano

Domaći fudbal, rezultati 14. kolo m:tel Prve lige FBiH

Gostjuće pobjede, Tomislava u Goraždu, Radnika u Srebreniku, Radničkog u Travniku i GOŠK – a u Tešnju

Prvi gol u 14. kolu postignut je u Gradačacu kada je Fačić u 20 ‘ doveo Zvijezdu u prednost 1:0 protiv Mladosti, šest minuta kasnije isti igrač je povečao na 2:0. U drugom poluvremenu Mujagić je u 61 ‘ minuti povećao na 3:0, a Mikić u 75 ‘ postavio konačnih 4:0.

U Srebreniku Radnik iz Hadžića prvi stekao prednost protiv Gradine u 31 ‘ golom Alyua 0:1, da bi Oputa u 37 ‘ povećao na 0:2, Kešetović je u 48 ‘ smanjio na 1:2, da bi Harbaš u 77 ‘ riješio sve dileme oko pobjednika 1:3 za goste iz Hadžića.

U Goraždu u duelu istoimene ekipa i Tomislava, Bešlić je u 35 ‘ pogodio za 0:1, da bi Hasanović u nadoknadi izgubljeng vremena golom Hasanovića izjednačio na 1:1. U 60 ‘ Nikola Šiško je doveo goste u prednost 1:2, da bi Petar Banović u 67 ‘ povećao na 1:3

U Travniku u duelu bivšeg premijerligaša i Radničkog iz Lukavca gosti su preko Nedima Dautovića u 53 ‘ stekli prednost za 0:1 z veoma vrijednu pobjedu.

U Gračanici domaća ekipa Bratstva ugostila ekipu Simm Bau koju je minimalno savladala golom Dušana Ristovića u 77 ‘, 1:0.

U Kaknju domaći Rudar je ugostio banovićku Budućnost, gosti su golom Trumića u 43 ‘ stekli rezultatsku prednost 0:1, da bi Žerić dvije minute kasnije izjednačio na 1:1, što je i krajnji rezultat.

Na dvije preostale utakmice gabelski GOŠK je još jednom pokazao svoj kvalitet pobjedivši tešanjski TOŠK u gostima 2:1, golove za Gabeljane su postigli Hasukić i Šero, za Tešnjake Murga, u drugom nedjeljom susretu Stupčanica je rezltatom 3:0 savladala u domaćem duelu bihaćko Jedinstvo 3:0 (Hodžić, Karahmetović i Karičić).

Rezultati,

Travnik : NK Travnik – FK Radnički 0:1 ( /Dautović 53 ‘ ),

Olovo : NK Stupčanica – NK Jedinstvo 3:0 ( Hodžić 56 ‘ Karahmetović 29 ‘ Karićić 86 ‘ ),

Gradačac : NK Zvijezda – FK Mladost DK 4:0 ( Fačić 20 ‘ 26 ‘ Mujagić 61' Mikić 75’),

Srebrenik : OFK Gradina – FK Radnik 1:3 (Kešetović 48 ‘ / Aliyu 31 ‘ Oputa ‘37 Harbaš 77 ‘) ,

Gračanica : NK Bratstvo – BFK Simm Bau 1:0 ( Ristović 77 ‘ ‘ ),

Goražde : FK Goražde – NK Tomislav 1:3 (Hasanović 45 + 1’ /Bešlić 35 ‘ Šiško 60 ‘ Banović 67 ‘ )

Tešanj : NK TOŠK- NK GOŠK 1:2 ( Murga 48 ‘ / Hasukić 10’ Šero 66 ‘ ).

Kakanj : FK Rudar – FK Budućnost 1:1 (Žerić 45 ‘ / Trumić 43 ‘).