13. kolo Druga liga FBiH: U Neumu domaćin uspješniji od Troglava 1918, poraz Klisa u Grudama

U derbiju posljednjeg 13. kola Druge lige FBiH, grupa "Jug" u Neumu je domaća istoimena ekipa savladala ekipu Troglav 1918, 2:0, još su domaće pobjede zabilježile ekipe, Brtonjo Čitluka protiv Rame, 2:1, Tomisava protiv ekipe Stoca, 4:0 i Gruda protiv Klisa, 2:1 .

Jablanička Turbina nastavlja sa veoma dobrim igrama i rezultatima, u ovom kolu u Bijelom polju je savladana domaća ekipa Bjelopoljca, 4:0. Bez pobjednika su odigrale ekipe Kamešnice i gornjevakufske Sloge, 1:1 .

 

Rezultati,

Grude : Grude - Klis 2:1 .

Podhum, Livno: Kamešnica - Sloga 1:1 .

Neum : Neum - Troglav 1918 2:0 .

Čitluk : Brotnjo Čitluk - Rama 2:1 .

Tomislavgrad : Tomislav - Stolac 4:0 .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Turbina 0:4 .

Slobodan, Ljubuški .

Tabela : 1. Ljubuški 12 12 0 0 46:3 36
2. Turbina 12 7 2 3 31:17 23
3. Klis 12 7 2 3 24:13 23
4. Neum 12 7 1 4 22:23 22
5. Sloga 12 6 3 3 26:18 21
6. Grude 12 6 0 6 17:20 18
7. Troglav 1918 12 5 2 5 18:18 17
8. Tomislav 12 4 2 6 22:27 14
9. Stolac 12 4 1 7 19:26 13
10. Rama 12 4 1 7 24:34 13
11. Brotnjo Čitluk 12 3 1 8 20:28 10
12. Bjelopoljac 12 2 3 7 19:37 9
13. Kamešnica 12 1 2 9 11:30 5

 

Parovi, 14. kola proljetnog dijela prvenstva subota, Bijelo Polje: Bjelopoljac - Stolac , Tomislavgrad : Tomislav - Troglav 1918 ,Neum : Neum - Klis , Grude : Grude - Ljubuški ,
Kamešnica : Kamešnica - Turbina , čitluk : Brotnjo Čitluk - Sloga, slobodna ekipa, Rama .

Lista strijelaca:

14 golova , Josip Ivić (Rama)

12 - Luka Nižić (Ljubuški),
11 - Edis Husović (Turbina),

8 - Armin Agić, Vladmir Grubeša (Sloga), Armin Abazović (Bjelopoljac),
7 - Nikola Granić (Ljubuški),

6 - Muamer Vila (Klis), Karlo Buhač (Ljubuški), Pavo Čeko (Kamešnica), Kasim Zahirović
(Turbina),

5 - Domagoj Stanković (Stolac),Jure Lovrić (Neum),Stipo Babić (Rama), Luka Bencun,
Marin Brkić (Ljubuški), Branimir Šiško, Josip Stipić (Tomislav),

4 - Aid Kudra, Amel Bajrić (Klis), Franjo Posavac (Sloga), Josip Vidović, (Troglav 1918),
Pere Čolak (Troglav 1918), Marko Jukić (Grude), Mustafa Šetka (Bjelopoljac), Adel Ajkunić
(Turbina)

3 - Samir Bitevija, Bern Šimunović (Klis), Martin Puljić, Josip Raguž, Robert Stanović
(Stolac), Amer Ovnović (Turbina), Gabrijel Čuljak,Mario Mikulić (Grude), Tomislav Leženić, Luka Stojanović (Neum), Fahrudin Fazlagić (Bjelpoljac), Teo Rozić (Brotnjo Čitluk), Josip Bandić (Tomislav), Miljenko Bošnjak (Ljubuški) ...


 

 

Ismet Nimanović

 

 

ocijeni
(0 glasova)