Printaj ovu stranu

Rezime 15. kolo m:tel Prve lige FBiH: Posušje sa sedmicom do jesenje titule

U okviru 15. posljednjeg kola m.tel Prve lige FBiH derbi kola su odigrali "domača", ekipa Vis Simm Bau i gračaničko Bratstvo, debitanti u ligi Vis Simm Bau je golom Huseinspahića slavila, 1:0.

Isto minimalnu pobjedu je ostvario kakanjski Rudar, 1:0, na svom travnjaku golom Gačana protiv bivšeg premijerligaša GOŠK -a i prvi je pratilac jesenjeg prvaka Posušja .Još su domaće pobjede zabilježile ekipe Orašje protiv Jedinstva, 4:1 , i hadžićki Radnik naspram Slavena, 3:1, Ljuca 2 i Šljivar . Ekipa Posušja je na Mokrom Docu ugostila banovićku Budućnost koja je goste ispratila čak sa sedam golova u mreži, 7:0, za titulu jesenjeg prvaka .

Gostujuče pobjede su u ovom kolu ostvarile ekipe TOŠK -a u Konjicu, 2:1, Mahmutović, Dizdarević, gol za Igman je postigao mladi Iris Mandžuka i ekipa gradačaćke Zvijezde koja je prekinula pobjednosni niz domaće ekipe Goražda, 2:1 .

Jedini remi u ovom kolu je odigran u na čapljinskim Bjelavama gdje su domača Čapljina i Travnik, odigrali 1:1, pogađali su Marić i Vrebac .

Rezultati,

Orašje: HNK Orašje - NK Jedinstvo 4:1 (Dedić, Prgić, Lugavić, Marošević /Tankuljić).

Čapljina: HNK Čapljina - NK Travnik 1:1 (Marić/Vrebac) .

Posušje : HŠK Posušje - FK Budućnost 7:0 (Bešlić , Vranjić po 2 Lučić 27' iz 11m, Begić ' Šiško ') .

Tešanj : NK Vis Simm Bau - NK Bratstvo 1:0 (Huseinspahić) .

Hadžići : FK Radnik - NK Slaven 3:1 (Ljuca 2, Šljivar/Krajišnik) .

Konjic : FK Igman - NK TOŠK 1:2 (Mandžuka/ Mahmutović , Dizdarević ) .

Kakanj : FK Rudar - NK GOŠK 1:0 (Gačan).

Goražde : FK Goražde - NK Zvijezda 1:2 (Mihajlović/Velić AG Samardžić) .

Tabela :

1. Posušje 15 9 4 2 24:5 31
2. Rudar 15 9 3 3 27:13 30
3. TOŠK 15 8 4 3 27:15 28
4. Vis Simm Bau 15 8 3 4 25:14 27
5. Bratstvo 15 8 2 5 22:13 26
6. Zvijezda 15 8 1 6 19:14 25
7. Goražde 15 7 3 5 20:18 24
8. Travnik 15 5 7 3 13:11 22
9. Radnik 15 6 3 6 21:21 21
10. Jedinstvo 15 6 2 7 13:19 20
11. Budučnost 14 5 3 7 18:30 18
12. Orašje 15 4 4 7 20:29 16
13. Igman 15 3 5 7 15:17 14
14. GOŠK 15 4 2 9 9:14 14
15. Čapljina 15 2 4 9 14:31 10
16. Slaven 15 1 4 10 9:31 7

Lista strijelaca,

11 golova, Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Selmir Mahmutović (NK TOŠK)

9 - Dino Dizdarević (NK TOŠK),

8 - Kerim Tatar (FK Goražde),

6 - Dženan Haračić (NK Jedinstvo),Mirnes Salihović (FK Budućnost), Belmin Kobilica, Kenan Dervišagić (FK Rudar),
Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau), Sedin Ljuca (FK Radnik) ,

5 - Alden Vladavić (FK Radnik), Senad Kašić (FK Igman), Ivan Buhač (HŠK Posušje), Nermin Hodžić (NK Vis SimM Bau), Faruk Gačan (FK Rudar) ,

4 - Amar Memić, (FK Radnik), Zvonimir Mikić (HNK Orašje), Luka Lučić, Ivan Bešlić (Posušje) , Amer Torlak (NK Travnik) , Bojan Mihajlović (FK Goražde) , Eldin Trumić (FK Budućnost) , Semir Dedić (HNK Orašje) ,
Husein Poturalić (NK Bratstvo), Eldin Trumić (FK Budućnost), Jasmin Berbić (NK Vis Simm Bau )

Parovi 16. kola proljetnog dijela prvenstva, subota, 06. mart u 15:00 sati, Hadžići: FK Radnik - NK Travnik , Čapljina : HNK Čapljina - FK Rudar , Konjic : FK Igman - NK Slaven , Posušje : HŠK Posušje - NK TOŠK, Tešanj: NK Vis Simm Bau - FK Budućnost , Gabela : NK GOŠK - NK Jedinstvo , Orašje : HNK Orašje - NK Zvijezda, Goražde : FK Goražde - NK Bratstvo .


 

Ismet Nimanović

 

 

 

 

 

 

 

 

ocijeni
(0 glasova)