U 12.kolu Premijer lige BiH remi u Vrapčićima, Sarajevo niže pobjede

Velež i Željezničar su u Vrapčićima u derbiju 12. kola Premijer lige BiH odigrali 1:1. Domaći su poveli u šestoj minuti golom Mulića. Velež je od 56. minute ostao sa igračem manje jer je Ćivić morao napustiti teren zbog dva žuta kartona. Željezničar je iskoristio brojčanu prednost i golom Alispahića iz 81. minute stigao do jednog boda.

Fudbaleri Olimpika napravili su veliko iznenađenje i pobijedili favozirani Zrinjski sa čak 3:0. Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Olimpik u nastavku tri puta pogađao mrežu gostiju iz Mostara. Lekanić je u 56. minuti iz penala doveo Olimpik u vodstvo, a isti igrač iz novog penala u 63. minuti zabija za 2:0. Golman gostiju Ivan Brkić je skrivio oba penala i napustio je igru zbog dva žuta kartona u 63. minuti. Konačnih 3:0 postavlja Šišić u sudijskoj nadoknadi utakmice.

U Tuzli nije bilo pobjednika između Tuzla Cityja i Širokog Brijega . Ekipa Širokog je zbog problema sa korona virusom u Tuzlu stigla mladim timom i pretežno su nastupili juniori, ali je na kraju osvojila važan bod. Široki je poveo u 76. minuti autogolom Ramića, da bi minutu kasnije Ubiparip poravnao na 1:1 i donio bod Tuzli.

U Doboju kod Kaknja igrali su Mladost i Borac, a gosti iz Banja Luke bili su bolji i pobjedili rezultatom 2:0.Oba gola za Borac zabio je U21 reprezentativac BiH Jovo Lukić. Lukić je pogađao u 50. i 62. minuti utakmice. Ekipi Borca je ovo bila osma pobjeda u sezoni.

Sarajevo je bez većih problema pobjedilo Krupu sa 3:0. Izabranici Vinka Marinovića su bili veliki favoriti i očekivano došli do nova tri boda.Tatar je u šestoj minuti iz penala pogodio za 1:0, da bi Rahmanović u 32. minuti udvostručio prednost. Trijumf Sarajeva potvrdio je odlični Rahmanović golom u 48. minuti utakmice. Sarajevu je ovo bila sedma ligaška pobjeda u nizu.

Radnik i Sloboda podijelili su bodove. Gostu poveli preko mladog Osmića, a izjednačio je Bradonjić.

Tuzla: Tuzla City-Široki Brijeg 1:1 (Ubiparip 76′ za Tuzla City, Ramić 75′ autogol za Široki Brijeg)

Sarajevo: Olimpik-Zrinjski 3:0 (Lekanić 56′ iz penala, 63′ iz penala, Šišić 90′)

Mostar: Velež-Željezničar 1:1 (Mulić 7′ za Velež, Alispahić 81′ za Željezničar)

Doboj-Kakanj: Mladost-Borac 0:2 (Lukić 50′, 62′)

Sarajevo: Sarajevo-Krupa 3:0 (Tatar 6′ iz penala, Rahmanović 32′, 50)

Bijeljina: Radnik-Sloboda 1:1 (Bradonjić 64′ za Radnik  , Osmić 46′ za Slobodu)

7 golova: Tatar (Sarajevo)

5 golova: Cvijanović, Mulić (Velež), Mujezinović (Željezničar), Zakarić, Lukić (Borac)

4 gola: Rahmanović (Sarajevo), Lendrić (Željezničar), Vranješ, Ziljkić (Borac), Bilbija (Zrinjski), Hadžić (Mladost), Ubiparip (Tuzla City), Bradonjić (Radnik).