Još jedno zlato za Eminu Kavazović

Nakon što je u julu osvojila zlatnu medalju na prvenstvu BiH za mlađe juniorke, Emina Kavazović je na juniorskom prvenstvu BiH za juniorke koje je održano u Sarajevu proteklog vikenda osvojila zlatnu medalju u trci na 3000 metara sa rezultatom 12:33:30 i tako nastavila sa osvajanjem zlatnih medalja na državnim prvenstvima.

U organizaciji Atletskog kluba “Sarajevo” Sarajevo 29/30. augusta održano je pojedinačno prvenstvo BiH u atletici za juniore. Članovi AK Pace Konjic su trčali u nekoliko kategorija. Pored Emine Kavazović i Vedada Piralić, ovo je ujedno bio i debitantski nastup za juniore Amaliu Korić (200 m), Osmana Hakalović (100 m), Farisa Macić i Anisa Macić (400 m), dok su Adela Čomor (3000 m) i Faris Begluk (800m) trčali van konkurencije.

Iako je trčala van konkurencije, Adela Čomor je i na velikoj vrućini potvrdila svoju formu.

Pored juniora na atletskoj stazi, članovi AK Pace su bili aktivni i na ostalim terenima.

Na Boračkom jezeru održan je Sprint Triatlon kup “Kulin ban” na kojem su učestvovali Edin Ličina i Kenan Halvadžija i takmičili se u sprint distanci – plivanju (750 metara), trčanju (5k) i vožnji biciklom (20k). Edin Ličina je završio za 1:40:04 čime je zauzeo 21. mjesto, dok je Kenan Halvadžija triatlon završio za 01:50:07 i zauzeo 39. mjesto.

Oko Ramskog jezera trčao se III Ramski polumaraton, a Selmin Pamuk je trčao u štafetnom timu. Njegovo vrijeme je 00:34:39, a ukupno vrijeme tima je 1:36:18, čime su zauzeli 5. mjesto u ukupnom poretku i 2. mjesto u mix štafeti.

U Parku prirode Blidinje,  je održana utrka Čvrsnica ultra trail, a trčalo se u kategorijama Green 10k, Yellow 25k i Blue 34k.

U Green trail (The Spaghetti) 9. mjesto je zauzeo Feđa Špuren sa vremenom od 00:59:38.