Rezime 13. kola Prve lige FBiH: Olimpik povećao prednost

Derbi koji su odigrali na sarajevskoj Otoci domaći Olmpik i gabelski GOŠK pripao je domaćinima koji su učvrstili lidersku poziciju, u Goraždu je odigran drugi derbi između istoimene ekipe i kakanjskog Rudara , domaćini su slavili golovima Hrelje i najboljeg strijelca ekipe Žerića, dok je gol za goste postigao Zukić .

Čak tri ekipe u ovom kolu su pobjedile u gostima, konjički Igman je prosto " pregazio Zvijezdu (4:1), Čapljina je šokirala bihaćko Jedinstvo (2:0), a Oraški labudovi su pjevajuči napustili Gračanicu (3:2) .

U derbiju začelja banovička Budućnost je na svom travnjaku savladala Slavena (2:1), Metalleghe BSI je zabikježio vrijednu domaću pobjedu protiv Travnika (4:1), a kolo je domaćom pobjedom od 2.1, završio TOŠK protiv Radnika iz Hadžića .

U ovom kolu je postignuto je 27 golova, sudije su pokazale 45 žutih i 2 crvena kartona .Ukupno je bilo 2. 300 gledalaca, najviše u Bihaću, 400 .

Rezultati,

Sarajevo : FK Olimpik - NK GOŠK 1:0 (Zeba 70' iz 11m. ).

Gradačac : NK Zvijezda - FK Igman 1:4 (Šarić 81/ Mihajlović 10' Šehić 32' Čehajić 52' Šubo 78' ).

Bihać : NK Jedinstvo - HNK Čapljina 0:2 (Bondža 3' Hadžikadunić 89') .

Jajce : NK Metalleghe BSI - NK Travnik 4:1 (Tankuljić 22' Haračić 60' 75' iz 11m. Pljevljak 90+1'/ Šero 5' ) .

Graćanica : NK Bratstvo - HNK Orašje 2:3 (Bajić 55' Bajić 90'/ Marošević 4' Vidović 37' 49' iz 11m.) .

Banovići: FK Budućnost - NK Slaven 2:1 (Dedić 6' Smajlović 58'/ Mujkić 30' ) .

Tešanj : NK TOŠK - FK Radnik 2:1 (Koprivica 39' Škrijelj 80' / Šehić 65').

Goražde : FK Goražde - FK Rudar 2:1 (Hrelja 25' Žerić 38' / Zukić 55' ) .

Tabela nakon 13. kola:

1. FK Olimpik 13 9 3 1 23:11 30
2. FK Goražde 13 7 3 3 23:11 24
3. HNK Čapljina 13 7 2 4 16:8 23
4. FK Rudar 13 7 1 5 19:12 22
5. FK Igman 13 7 1 5 16:14 22
6. MK TOŠK 13 7 1 5 21:21 22
7. NK GOŠK 13 6 3 4 20:18 21
8. NK Travnik 13 6 2 5 19:16 20
9. Metalleghe BSI 13 4 4 5 18:23 16
10. NK Zvijezda 13 4 3 6 18:23 15
11. HNK Orašje 13 5 0 8 18:26 15
12. FK Budućnost 13 3 5 5 20:19 14
13. NK Bratstvo 13 4 2 7 19:23 14
14. NK Jedinstvo 13 4 2 7 15:23 14
15. NK Slaven 13 4 1 8 13:16 13
16. FK Radnik 13 3 1 9 12:26 9

Lista strijelaca:

8 golova, Anes Mašić (GOŠK),

7 - Zajko Zeba (Olimpik), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Denis Žerić (Goražde), Antonio Vidović (Orašje),

6 - Ognjen Stjepanović (Olimpik), Kosta Bajić (Bratstvo).

5 - Dženan Haračić (Metalleghe BSI), Husein Poturalić (TOŠK), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Vedin Kulović (GOŠK), Maid Jaganjac (Bratstvo), Berin Čatić (Travik),

4 - Lucas Ojeda (Igman), Kenan Šarić (Zvijezda), Milorad Albijanić (Čapljina), Ahmed Hasinović (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost),
Mirnes Salihović (Slaven),

3 - Igor Savić (GOŠK), Ahmed Hasanović (Goražde), Ahmed Šabić, Mile Pehar...

 

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 14. kola, subota, 09. novembar u 13:30 sati, Goražde : FK Goražde - FK Jedinstvo , Čapljina : HNK Čapljina - NK Zvijezda, Orašje : HNK Orašje - FK Olimpik, Kakanj : FK Rudar - NK GOŠK , Konjic : FK Igman - NK Matalleghe BSI, Travnik : NK Travnik - FK Budućnost, Živinice : NK Slaven - NK TOŠK , nedjelja, 10. novembar u 13:30 sati, Hadžići : FK Radnik - NK Bratstvo .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)