Rezime 5. kola Prve lige FBiH: Derbi u Goraždu bez pobjednika, Bratstvo šokiralo Jedinstvo u Bihaću, Čapljina GOŠK -a

Derbi kola su u Goraždu odigrali domaća istoimena ekipa i lider na tabeli, Olimpik, Goraždani su preko Hasanovića u 27. minuti stekli prednost, 1:0, da bi Amer Drljević u 33. poravnao na 1:2, a šest minuta kasnije Zajko Zeba je doveo goste u rezultatsku prednost, 1:2.

U drugom poluvremenu u 67. minuti Čulov je svojim golom, 2:2 postavio konačni rezultat ove zanimljive utakmice.

Vrijedne domaće pobjede u ovom kolu su ostvarile ekipe konjičkog Igmana i Travnika, Konjičani su sjajnim golom Lucasa, 1:0, zabilježili pobjedu protiv Orašja, dok su Travničani golovima Vujice i Čatuća savladali Radnik iz Hadžića, 2:0.

Kosta Bajić je rastužio ljubitelje fudbala u Bihaću svojim golom u 56. minuti, 0:1, te je Bratstvo zabilježilo vrlo važnu pobjedu protiv Jedinstva, dok igrač kakanjskog Rudara, Belmin Kobilica postigao pobjedonosni gol za svoju ekipu za pobjedu, 0:1, protiv Slavena u Živinicama.

U komšijskom derbiju u Čapljini, između istoimene ekipe i buvšeg premijerligaša GOŠK -a, domaći su iznenadili goste, pobjedivši ih, 2:1, golve za domaće su dali Hasinović i Albijanić, za Gabeljane, Mešanović .

Zvijezda je na svom travnjaku nakon " havarije " u Banovićima ugostila ekipu TOŠK -a, domaćini su visoko slavili rezultatom, 4:1, još jednu utakmicu bez pobjednika u kojoj je postignuto 6 golova, odigrali su u Jajcu domaće Metalleghe BSI i banovićka Budućnost .

U ovom kolu postignuta su 23 gola, pokazano je 49 žutih i 1 crveni karton. Ukupno je bilo gledalaca, 2. 830, najviše u Goraždu i Gradačcu po 600 gledalaca .

Rezultati,

Konjic : FK Igman - HNK Orašje 1:0 ( Lucas Ojeda 28 ' ) .

Travnik : NK Travnik - FK Radnik 2:0 ( Vujica 60 ' Čatić 83 ' ) .

Bihać : NK Jedinstvo - NK Bratstvo 0:1 ( Bajić 56 ' ) .

Jajce : NK Metalleghe BSI - FK Budućnost 3:3 ( Numanović 33 ' AG, Haračić 87 ' Kapetan 90+ 2 ' / Dedić 14 ' Pirić 37 ' 80 ' ) .

Gradačac : NK Zvijezda - NK TOŠK 4:1 ( Šarić 4 ' 57 ' Đekić 9 ' Mahmutović 45 ' iz 11m. / Koprivica 62 ' ) .

Čapljina : HNK Čapljina - NK GOŠK 2:1 ( Hasinović 16 ' Albijanić 75 ' / Mešanović 16 ' )

Goražde : FK Goražde - FK Olimpik 2:2 ( Hasanović 27 ' Ćulov 67 ' / Drljević 33 ' Zeba 39 ' ) .

Živinice : NK Slaven - FK Rudar 0:1 ( Kobilica 75 ' ) .

Zajko Zeba (Olimpik),

2 - Kosta Bajić (Bratstvo), Dženan Osmanović (Radnik), Berin Čatić (Travnik), Salko Jazvin ( Zvijezda ), Fahrudin Kovač, Mirza Kovač (Rudar), Nihad Šero (Travnik) ,Hasmir Salihović , Mirnes Salihović ( Slaven ), Eldin Trumić (Budućnost), Ahmed Šabić (TOŠK) , Dario Blagojević (Budućnost), Dženan Haračić (Metalleghe BSI), Lucas Ojeda (Igman), Marko Vujica (Travnik),

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost) .

Parovi 6. kola, 14. septembar u 16:30 sati, Živinice : NK Slaven - NK Travnik , Kakanj : FK Rudar - FK Budućnost , Gračanica : NK Bratstvo - NK Zvijezda, Sarajevo : FK Olimpik - NK Jedinstvo , Orašje : HNK Orašje - HNK Čapljina, nedjelja, 15. septembar,
Tešanj : NK TOŠK - NK Metalleghe BSI, Hadžići : FK Radnik - FK Igman, Gabela : NK GOŠK - FK Goražde .