ATP Winston-Salem: pobjeda Džumhura Hoang poveo, pa mu Džumhur očitao lekciju u naredna dva seta

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur (105. na listi), u prvom je kolu ATP turnira u Winston-Salemu (SAD) savladao Francuza Antoinea Hoanga (98. igrač) sa 6:7, 6:0, 6;2.

Francuz je u maju ove godine bio bolji od Džumhura na startu Roland Garrosa, ali se bh. teniser revanširao, ali je imao izuzetno težak posao.

Velika borba viđena je tokom prvog seta, u kojem su po jedan brejk napravili i jedan i drugi, ali je u taj-brejku Džumhur izgubio set.

To kao da je naljutilo našeg tenisera, pa je u drugom setu s nulom pomeo Hoanga, koji praktično nije ozbiljnije zaprijetio Džumhuru ni u jednom gemu.

Ipak, Hoang se "probudio" u setu odluke. Iako je Damir na startu došao do brejka, francuski teniser odmah uzvraća istom mjerom, no već u trećem gemu Damir novim brejkom dolazi do prednosti. Potom je na svom servisu osvojio gem i poveo s 3:1, no tu nastaju novi problemi.

U šestom gemu je Džumhur servirao za 4:2, no Hoang dolazi do brejk šanse i umalo da se vrati u meč. Srećom, Damir ostaje pribran u ključnim trenucima, veže tri poena i dolazi do gema, pa na kraju i do pobjede. Uvezao je naredna dva gema i dotukao Hoanga.

U drugom kolu Džumhur će igrati protiv sedmog nositelja na turniru, Italijana Lorenza Sonega.