Treće pretkolo Evropske lige: BATE slavio u Zenici , Malme prejak za Zrinjski

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli izvući povoljan rezultat protiv BATE Borisova i pored vrlo solidne predstave u Zenici.

Dominirali su igrači bh. prvaka većim dijelom utakmice, ali BATE je iskoristio dva momenta i u stilu ozbiljnih evropskih ekipa postigao dva gola.

Gosti su poveli 1:0 preko Bage u 19. minuti. Dobru akciju odigrali su bjeloruski igrači po lijevoj strani.

Sarajevo je nakon gola prijetilo, nekoliko prilika promašio je Handžić koji je zaigrao umjesto Ahmetovića koji se povrijedio na zagrijavanju. I u drugom poluvremenu prijetio je bordo-tim, ali bez uspjeha.

Jako dobru priliku promašio je Hebibović koji je pucao sa 16 metara, a onda je uslijedila kazna. Nakon kontre Lazić je oborio jednog od gostujućih igrača, sudija je svirao penal, a Moukam je bio siguran sa 11 metara.

U 77. minuti utakmica je bila prekinuta zbog ubacivanja baklji u teren.

Nakon što je nastavljena, Haris Handžić je postigao gol glavom sa pet metara u 81. minuti. Do kraja Šišić se mogao proslaviti u tri navrata. Prvi put je u 84. pogodio prečku iz centaršuta, onda je u 87. fulio nemoguće, da bi u 90. također promašio stopostotnu šansu. Revanš je za sedam dana.

Ekipa Malmea pobijedila je Zrinjski u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige rezultatom 3:0 i tako došao na korak do plasmana u play-off.

Ko zna šta bi se dešavalo u utakmici da je Govedarica u 33. minuti, kada je izašao sam ispred golmana Malmea pogodio mrežu. Kazna za taj veliki promašaj stigla je samo tri minute kasnije kada je Berget pogodio za 1:0.

U nastavku su domaćini nastavili sa boljom igrom, ali je prvi dio završio minimalnim vodstvom domaćina. U drugom dijelu Malme je nastavio da dominira terenom. Igrala se 67. minuta kada je Kristijansen povisio na 2:0. Za konačanih 3:0 gol je postigao Rijeks.

Revanš se igra naredni četvrtak na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.