Košarkaši Turbine porazili KK Konjic

Počelo je prvenstvo u košarkaškoj A ligi FBiH grupa jug, a komšijski derbi u Jablanici odigrali su domaća Turbina i Konjic. KK Turbina koja ima velike ambicije u novoj sezoni startala je uvjerljivom pobjedom u A1 ligi.

Pred punim tribinama SC Jablanica, Turbina je rezultatom 95:61 porazila Konjic. Turbosi su bili uspješniji od komšija KK Konjic. Konjičani su veoma dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu su riješili u svoju korist 23:16. U drugoj četvrtini ekipa Turbine je uspjela da prelomi utakmicu i napravi razliku od 15 poena koja je dodatno povećana u nastavku utakmice. Košarkaši Konjica nisu uspjeli da odgovore na najbolji način na napade domaće ekipe. Problem na ovoj utakmici bila je skok igra gostiju, pa su domaći igrači imali dosta prilika za drugi napad.

Turbosi su predvođeni Teletovićem, Đelmom, Šarabom i ostalim igračima iz minute u minutu povećavali prednost. Đelmo je ubacio 20, Teletović i Šaraba po 18 i Nezirić 12 poena za Turbinu. Hebibović kod Konjica je bio najefikasniji sa 12 poena.

U narednom kolu KK Turbina je gost KK Burch., dok Konjic narednu utakmicu igra na domaćem terenu gdje dočekuje ekipu KK Vogošća.