Zrinjski u derbiju bolji od Sarajeva, Veležu bod u Prijedoru, danas Željo gostuje Posušju

Odigrane su tri utakmice 14.kola Premijer lige BiH, Zrinjski pod Bijelim Brijegom savladao Sarajevo, Rudar je u Prijedoru odigrao 2:2 protiv Veleža, dok je rezultat u meču Leotara i Slobode glasio 1:1.

Ekipa Rudara je protiv Veleža povela preko Jakupovića u 23. minuti, da bi Ćosić desetak minuta kasnije poravnao na 1:1. Domaći su ponovo stigli do prednosti i to golom iz penala u 52. minuti, a siguran sa bijele tačke bio je Mandić. Bod Veležu donosi Hasanović u 75. minuti utakmice.

Momčad Leotara je od 10. minute protiv Slobode imala igrača više, ali na kraju nije uspjela osvojiti tri boda. Glavni sudija Miloš Gigović je u 11. minuti pokazao drugi žuti karton gostujućem igraču Karišiku, pa su Tuzlaci do kraja susreta imali igrača manje.

Leotar je brojčanu prednost iskoristio u 72. minuti i golom Aćimovića poveo, međutim golman Vukanović u 88. minuti zabija autogol i ispostaviće se postavlja konačnih 1:1.

Zrinjski je u Mostaru savladao Sarajevo rezultatom 1:0. Pobjedonosni gol postigao je najbolji igrač i strijelac domaćih Nemanja Bilbija. Bilbija je u 40. minuti postigao sjajan gol iz slobodnjaka i donio velika tri boda svom timu. Nemanja je večerašnjim golom postgao najbolji strijelac u historiji Zrinjskog, s obzirom da mu je ovo bio 76. gol u dresu tima iz Mostara.

Zrinjski je trenutno prvi sa 33 boda, dok Sarajevo zauzima četvrto mjesto sa 12 bodova manje.

Danas se igraju tri preostale utakmice 14.kola, Željo gostuje Posušju, utakmica se igra od 13.00 sati kao i u Bijeljini gdje Radnik dočekuje Široki Brijeg, dok od 19.30 sati Tuzla City dočekuje Borac.