DIZANJE TEGOVA: U Sarajevu održana tri takmičenja

Foto: N. Begić, facebook Foto: N. Begić, facebook

KDT Neretva iz Konjica četvrti put uzastopno ekipni prvak BiH, KDT Bosna, Sarajevo, pobjednik Kupa prvaka i Rekordera i pobjednik Memorijala "Andrija Maleč".

U organizaciji Saveza dizača tegova Bosne i Hercegovine u dvorani Centra za djecu i omladinu na Grbavici održana su tri takmičenja, Kup prvaka i rekordera BiH, Memorijal "Andrija Maleč", nazvan po utemeljitelju dizanja tegova u BiH. Ovo takmičenje je na IWF kalendaru Svjetske federacije, na kojem su do sada učestvovali takmičari i takmičarke iz Njemačke, Turske, Albanije, Srbije, Hrvatske i BiH. A treće takmičenje je bilo 6. kolo Ekipnog prvenstva Bosne i Hercegovine. Na Kupu prvaka i rekordera ukupni pobjednik je KDT Bosna-Sarajevo, dok je na Memorijalu, ukupni pobjednik KDT Bosna.

Što se tiče Ekipnog prvenstva Bosne i Hercegovine, četvrti put uzastopno ekipni prvak je KDT Neretva iz Konjica.

Konačni poredak ekipa:

1. KDT Neretva, Konjic, 16 bodova,
2. KDT Bosna,Sarajevo, 14,
3. KDT Željezničar, 12,
4.KDT Sidro,Jablanica,
5. KDT IsaNEH -ZB 2 boda.

Kup prvaka 2016, u konkurenciji žena, U-17, peti put zaredom je najsupješnija, Amina Mašić (KDT IsaNEH-ZB,Sarajevo. U-20, Sabina Kulaglić (KDT Željezničar, U-23, Sabina Kulaglić, seniorke, Olivera Jurić (KDT Željezničar).

Muškarci, konkurencija, osobe sa invaliditetom, superprvak, Hamza Mašić (KDT IsaNEH-ZB,Sarajevo), U-15, Danis Antunović (KDT Bosna), U-17, Dženis Japalak (KDT Sidro,Jablanica), U-20, Filip Kulaš (KDT Bosna). Konkurencija, rekorderi 2016, U-20, Mak Numić 8KDT Bosna), U-23, Hase Tursnunović (KDT Bosna), seniori, Stefan Kulaš (KDT Bosna), konkurencija, studenti, rekorederi,Muris Ismaković (KDT Bosna), konkurencija, veterani M 35, Nermin Begić (KDT Sidro,Jablanica), M 75 Muhamed Ramić (KDT Bosna).

KDT Bosna je peti put uzastopno pobjednik Kupa prvaka i rekordera, sa osvojenih 9 zlatnih, a najprijatnije iznenađenje je rezultat KDT IsaNEH-ZB, Sarajevo koji je sa samo dva takmičara osvojio 3 zlatne medalje.

Rezultati, Memorijal "Andrija Maleč", žene, konkurencija, U-17,Amina Mašić 8KDT IsaNEH-ZB), U-20, Sabina Kulaglić (KDT Željezničar9, U-23, Rubina Mešović (KDT Bosna9, seniorke, Olivera Jurić (KDT Željezničar), muškarci, U-15, Denijel Karkelja(KDT Neretva,Konjic), U-17, Dženis Japalak (KDT Sidro), U-20, Nermin Zečić (KDT Neretva), U-23, Hase Tursunović (KDT Bosna), seniori, Benjamin Druškić (KDT Bosna). konkurencija, veterani M 35, Nermin Begić (KDT Sidro), M 75, Muhamed Ramić (KDT Bosna).

I na ovom takmičenju ukupni pobjednik je KDT Bosna,Sarajevo.

Ismet Nimanović/novikonjic.ba

ocijeni
(0 glasova)