Četiri osobe poginule u padu aviona u Medulinu: Pilot se samo zabio u zemlju!

Na području Campanoža, nedaleko od sportskog aerodroma u Medulinu, pao je manji avion.
Prema izjavi Tatjane Čemerikić, direktorice Nastavnog zavoda za hitnu medicinu, po dojavi iz Pule na teren su izašla tri tima hitne medicinske službe, a angažovana je i helikopterska hitna medicinska služba.
Čemerikić je potvrdila da su u nesreći poginule četiri osobe.
Dojava o nesreći zaprimljena je u 11.18 sati, a na teren su odmah upućene sve hitne službe.
“Dana 4. 6. u 11.18 sati zaprimljena je dojava o padu manjeg aviona na području Campanoža, nedaleko od aerodroma Medulin. Dojava je potvrđena, sve hitne službe – policija, hitna pomoć i vatrogasci – na terenu su i poduzimaju mjere i radnje iz svoje nadležnosti”, saopćili su iz PP Pula.
Putnici iz Austrije
Prema prvim informacijama s terena, u avionu su bile dvije osobe. Njihovo stanje još nije zvanično potvrđeno, ali nezvanično se saznaje da je jedna osoba navodno smrtno stradala, dok je druga nakon nesreće bila dezorijentisana.
O nesreći je govorio i iskusni pilot Nijaz Delić, koji koristi sportski aerodrom u Medulinu. Kaže da zasad ne zna šta je tačno prethodilo padu, ali da su osobe u avionu došle iz Austrije te da je letjelica trebala sletjeti na medulinski sportski aerodrom.
“Riječ je o osobama koje su došle iz Austrije. Ne znam kako je došlo do nesreće. Iz meni nepoznatih razloga pilot, koji je inače iskusan i koji je trebao sletjeti na sportski aerodrom u Medulinu, iznad odlagališta otpada Kaštijun napravio je spiralu i zabio se u zemlju. To je jedina informacija koju imamo”, rekao je Delić.
Utvrđuju se okolnosti
Okolnosti nesreće tek se utvrđuju. Zvaniče informacije o identitetu osoba u avionu, njihovom stanju, državljanstvu i uzroku pada još se čekaju.
Policija će nakon uviđaja utvrditi smjer kretanja letjelice, posljednje manevre prije pada te moguće tehničke ili druge okolnosti koje su mogle dovesti do nesreće.
(Vijesti.ba)



