BiHHercegovinaVijesti

Grad Mostar dobio prvo službeno električno vozilo

Grad Mostar izvršio je primopredaju novog službenog električnog vozila nabavljenog kroz projekt IPA CBC APOLLO, čime je načinjen još jedan korak ka održivom razvoju i provedbi mjera energetske učinkovitosti predviđenih Akcijskim planom održivog upravljanja energijom i prilagodbe klimatskim promjenama do 2030. godine (SECAP).

Riječ je o prvom električnom vozilu ove vrste u vlasništvu jedinice lokalne samouprave na području Mostara i šire regije. Vozilo će se koristiti za svakodnevne službene aktivnosti gradonačelnika, članova Tima za energijsku učinkovitost Grada Mostara, kao i za druge operativne potrebe gradske administracije.

Uvođenjem električnog vozila u službenu upotrebu, Grad Mostar želi doprinijeti smanjenju potrošnje fosilnih goriva, ostvariti uštede na troškovima prijevoza te smanjiti emisiju štetnih plinova, posebno ugljendioksida (CO2).

Iz Grada Mostara ističu da ovaj projekt potvrđuje opredijeljenost lokalne vlasti za primjenu energijski učinkovitih i ekološki prihvatljivih rješenja, koja doprinose zaštiti okoliša i unapređenju kvaliteta života građana.

Također, naglašeno je da će Grad Mostar i u budućnosti nastaviti jačati svoje kapacitete za upravljanje energijom i prilagodbu klimatskim promjenama, s ciljem stvaranja održivijeg i zdravijeg okruženja za sadašnje i buduće generacije.

Posebna zahvalnost upućena je kompaniji Hercegovinapromet d.o.o. Mostar, koja je izvršila pravovremenu isporuku električnog vozila Citroën Aircross. Iz Grada su istaknuli kako profesionalnost i pouzdanost partnera predstavljaju važan doprinos zajedničkim naporima na očuvanju okoliša i modernizaciji prometne infrastrukture.

Kroz učešće u međunarodnim projektima, Grad Mostar nastavlja privlačiti značajna finansijska sredstva te stvarati pretpostavke za daljnji razvoj, modernizaciju i unapređenje lokalne zajednice.

Slični članci

Back to top button