Oružana pljačka u Konjicu: Na meti bio „Noir Lounge“
KONJIC – U ugostiteljskom objektu „Noir Lounge“, koji se nalazi u Ulici Maršala Tita u Konjicu, izvršeno je razbojništvo, potvrđeno je iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Policijska uprava Konjic zaprimila je prijavu 31. maja 2026. godine oko 23 sata, nakon čega su policijski službenici odmah izašli na mjesto događaja i započeli potragu za počiniocem.
Utvrđeno je da je D.A. (2006), uz prijetnju pištoljem upućenu radniku objekta, otuđio za sada neutvrđenu količinu novca.
Brzom reakcijom i obilaskom terena policijski službenici pronašli su osumnjičenog, od kojeg su tom prilikom oduzeli plinski pištolj s okvirom bez metaka, kao i određenu količinu novca.
Osumnjičeni je lišen slobode, a o svemu je upoznat nadležni tužilac, saopćeno je iz MUP-a HNK.



