BiHHercegovinaKonjicVijesti

Firma iz Konjica nudi 5.000 KM nagrade za informacije o krađi građevinskog materijala

KONJIC, 2026. godine – Informacija o krađi građevinskog materijala na području sela Bjelimići zvanično je potvrđena za portal Novikonjic.ba, a firma PBP d.o.o. Konjic uputila je javni apel građanima uz ponudu novčane nagrade za korisne informacije.

Kako je potvrđeno, krađa se dogodila jučer, uoči Kurban-bajrama, 27. maja 2026. godine, na lokalitetu Zabrđe uz regionalni put R-436 u Bjelimićima.

Otuđena je veća količina oplate za šalovanje, a počinioci za sada nisu poznati.

Iz firme PBP d.o.o. Konjic navedeno je da se svim građanima nudi nagrada u iznosu od 5.000 konvertibilnih maraka za provjerene informacije koje mogu pomoći u pronalasku ukradene opreme i identifikaciji odgovornih osoba.

„Nagrada u iznosu od 5.000 KM biće isplaćena osobi koja dostavi tačne i provjerene informacije koje vode do pronalaska otuđene oplate“, saopćeno je iz firme.

Naglašeno je i da je identitet osoba koje dostave informacije u potpunosti zaštićen, ukoliko to budu željeli.

Portal Novikonjic.bapoziva građane da ukoliko imaju bilo kakva saznanja o sumnjivom kretanju vozila ili ponudi građevinskog materijala po neuobičajenim okolnostima na području Bjelimića, informacije prijave na broj telefona 061 169 292.

Nadležni organi i dalje rade na rasvjetljavanju ovog slučaja.

Slični članci

Back to top button