Vijeće mladih Grada Konjica održalo je sastanak s gradonačelnikom Konjica Osmanom Ćatićem na kojem su predstavili inicijativu za izradu LAP-a za prevenciju nasilja.
Tokom sastanka razgovarali su o problemima s kojima se suočavaju mladi i građani, kao i o važnosti sistemskog pristupa, saradnje institucija i zajedničkog djelovanja u prevenciji nasilja.
Izrada LAP-a predstavlja važan korak ka stvaranju sigurnijeg i zdravijeg okruženja za sve, navedeno je u obavijesti Vijeća mladih Grada Konjica.



