Današnjom svečanom priredbom Druga osnovna škola Konjic je obilježila Dan škole kao i ispraćaj još jedne generacije maturanata.
Svečanosti je prisustvovao veliki broj zvanica, među kojima su bili gradonačelnik Osman Ćatić i direktorica Pedagoškog zavoda Mostar Enisa Gološ.
Program je bio posvećen i ispraćaju 95 maturanta ove škole.
U ovoj generaciji posebno su se izdvojili učenici koji su ostvarili prosjek 5.0 kroz cijelo školovanje, a to su: Matea Anđelić, Amra Košpo, Zlata Memić i Edis Tabak.
Edis Tabak je proglašen za učenika generacije.
Na proslavi je predstavljen je i raznovrsan rad školskih sekcija.
Pjesmom, recitacijama, tradicionalnim folklorom i drugim muzičko-scenskim izvođenjima, učenici su pokazali talenat i mnogo toga što su naučili sa svojim nastavnicima tokom školske godine.










