Maturanti zablistali ulicama Konjica: Večer ponosa, emocija i osmijeha
Konjic je večeras bio ispunjen ponosom, emocijama i osmijesima, dok su ulicama grada prošetali ovogodišnji maturanti Srednje škole Konjic.
Centralna gradska ulica zablistala je u svečanom ruhu mladosti i elegancije, a veliki broj građana okupio se kako bi pozdravio i ispratio 197 maturanata koji su svojim defileom uljepšali večer u Konjicu.

FOTO: Novikonjic.ba
Uz aplauze porodice, prijatelja i sugrađana, maturanti su, zajedno sa svojim profesorima, obilježili završetak srednjoškolskog obrazovanja i na najljepši način zaključili jedno važno životno poglavlje, okrećući se novim ciljevima, izazovima i prilikama koje ih očekuju u budućnosti.
Gradonačelnik Grada Konjica Osman Ćatić uputio je maturantima čestitku u kojoj se navodi:

FOTO: Novikonjic.ba
“Poštovani maturanti,
u povodu završetka vašeg srednjoškolskog obrazovanja u svoje lično ime i ime svojih saradnika upućujem vam iskrene čestitke.
Vaše zalaganje i trud tokom ovog obrazovnog ciklusa rezultirali su uspjesima, na koje smo svi ponosni, a koji su temelj da uz snagu volje i podršku lokalne zajednice nastavite ostvarivati svoje želje i planove za budućnost.
Neka vrijeme koje je pred vama bude ispunjeno srećom i zdravljem, ali i znanjem i vještinama koje ćete u novom životnom poglavlju unaprijeđivati šireći svoje vidike, sposobnosti i kompetencije.
Želimo da u svojim budućim obrazovnim i profesionalnim koracima budete spremni za izazove, učite, napredujete, razvijate svoje talente i nikada ne zaboravite da smo uz vas i da se radujemo svakom vašem uspjehu.
Svjesni činjenice da ste naša budućnost i naša snaga nastojali smo do sada, što ćemo činiti i u budućnosti biti podrška vašem napredovanju. Sa iskrenom željom da ćete, obogaćeni novim spoznajama i iskustvima u narednom periodu, upravo vi biti oni koji će u budućnosti graditi i razvijati naš grad i našu zajednicu, podržavajući nove generacije mladih Konjičana na njihovom obrazovnom putu, još jednom vam upućujem iskrene čestitke.
Čestitku upućujem i direktorici Srednje škole Konjic, profesorima i naravno roditeljima koji vas s ponosom ispraćaju.
Sretno maturanti!”
Ovogodišnja maturska zabava održava se u hotelu Garden City Hotel Konjic, gdje će maturanti nastaviti slavlje u svečanoj atmosferi.
Večer ispunjena radošću, fotografisanjem i emotivnim trenucima još jednom je pokazala koliko maturantska večer predstavlja poseban događaj, ne samo za učenike i njihove porodice, već i za cijeli grad.

FOTO: Novikonjic.ba
Redakcija Novikonjic.ba svim maturantima želi mnogo sreće, uspjeha i istrajnosti u nastavku školovanja, kao i uspješan put kroz buduće životne izazove i prilike.



