HercegovinaVijesti

Potpisan Sporazum o suradnji Ministarstva prometa i veza HNK-a i Sveučilišnoga odjela saobraćaja i logistike SUM-a

Ministarstvo prometa i veza Hercegovačko-neretvanskog kantona i Sveučilišni odjel saobraćaja i logistike Sveučilišta u Mostaru potpisali su Sporazum o saradnji kojim je otvoren prostor za jačanje stručnog obrazovanja i razvitka budućih kadrova u području saobraćaja i logistike. Sporazum su potpisali ministar prometa i veza HNK-a Ivo Bevanda i pročelnik Sveučilišnoga odjela saobraćaja i logistike Nino Ćorić, potvrdivši tako zajedničko opredjeljenje ka unaprjeđenju znanja, praktičnih kompetencija i kvalitetnijem povezivanju studenata s tržištem rada.

Istaknuto je kako je cilj intenziviranje suradnje između akademske zajednice i tijela izvršne vlasti kroz razmjenu stručnih iskustava, organizaciju stručnih predavanja, sudjelovanje studenata u praktičnim aktivnostima te stvaranje uvjeta za njihovo profesionalno usavršavanje. Na tomu je tragu, nakon čina potpisivanja, ministar Bevanda održao predavanje studentima na temu funkcioniranja Ministarstva prometa i veza HNK-a, njegovih organizacijskih cjelina te ključnih aktivnosti koje Ministarstvo provodi na području prometne infrastrukture. Poseban je naglasak stavljen na mrežu regionalnih saobraćajnica i njihovu modernizaciju.

Mostarski su studenti tako imali priliku upoznati se s konkretnim mjerama i aktivnostima koje Ministarstvo poduzima na unaprjeđenju cestovne infrastrukture i povećanju sigurnosti svih sudionika u prometu. Govorilo se i o izazovima s kojima se prometni sektor suočava, kao i o važnosti kontinuiranog ulaganja u razvitak prometne mreže, a studenti su, kroz upite i otvorenu raspravu, aktivno sudjelovali u razgovoru s resornim ministrom.

Slični članci

Back to top button