BiHHercegovinaKonjicVijesti

LD “Neretvica” kao primjer: Potpisan 10-godišnji ugovor o zakupu lovišta

Buturović-Polje – Lovačko društvo “Neretvica” potvrđuje status jednog od najorganizovanijih društava u HNK-u.

Ugovor o desetogodišnjem zakupu lovišta

Danas, 12. januara 2026. godine, predsjednik Lovačkog društva (LD) “Neretvica” Buturović-Polje, gospodin Asim Grlica, u prostorijama Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede HNK-a, potpisao je ugovor o zakupu privredno-sportskog lovišta “Neretvica” na period od deset lovnih godina.

Ovim ugovorom LD “Neretvica” osigurava korištenje prava lova u skladu sa zakonskim i podzakonskim aktima, čime se potvrđuje profesionalno i organizacijsko uređenje društva.

Ugovor o sufinansiranju i modernizaciji lovočuvarske službe

Istovremeno, potpisan je i ugovor o sufinansiranju rada i modernizacije lovočuvarske službe u lovištu “Neretvica” u iznosu od 27.500 KM. Ovaj korak omogućava daljnje unapređenje sigurnosti i efikasnosti u upravljanju lovištem.

Ministar pohvalio rad društva

Resorni ministar, gospodin Mario Jurica, tom je prilikom istakao da je prilikom nedavne posjete LD “Neretvica” bio oduševljen jedinstvom i angažmanom članova društva te da bi njihov rad trebao poslužiti kao primjer svim drugim lovačkim društvima u HNK-u.

Značaj ugovora za lokalnu zajednicu

Zakup lovišta “Neretvica” obuhvata prostor mjesnih zajednica “Neretvica” i “Jasenik”, ukupne površine od oko 400 km². Ovaj ugovor dobija dodatni značaj u kontekstu činjenice da mnoga druga lokalna lovačka društva u HNK-u, uključujući Čitluk, Jablanicu i Prozor, još uvijek nemaju zaključene ugovore s resornim ministarstvom.

Ovaj događaj dodatno potvrđuje da je LD “Neretvica” jedno od bolje organizovanih i profesionalno vođenih lovačkih društava na širem području, te postavlja standard u upravljanju lovištima i saradnji sa nadležnim institucijama.

Slični članci

Back to top button