
Sve utakmice 8. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine biti će odigrane u subotu 11. oktobra, ali ne u istom terminu.
Pet utakmica biti će odigrano sa početkom od 15 sati, dok će jedna utakmica biti odigrana sa početkom od 17:30, te jedna od 18 sati.
Na Gradskom stadionu u Konjicu ekipa Igmana će od 15 sati dočekati Tuzla City. Konjičani su dobro otvorili sezonu, na startu ostvarili dvije pobjede, da bi potom vezali pet uzastopnih poraza.
U proteklom kolu Igman je na Tušnju poražen od Slobode, ali bez obzira na poraz, ekipa je prikazala dobar fudbal, bila ravnopravan protivnik domaćinu, imali nekoliko sjajnih prilika za gol, ali je golman Slobode bio na visini zadatka i zahvaljajući njegovim izvanrednim intervencijama domaći su slavili.
Dobra igra u Tuzli daje nadu da je kriza Igmana pri kraju i da su u sutrašnjem duelu protiv još jedne ekipe iz Tuzle mogu nadat dobrom rezultatu.
Delegiranje 8. kola Prva lige FBiH:
Igman – Tuzla City, 15:00 (Benjamin Deljković, Ante Salapić, Antonio Čačija)
Radnik – TOŠK, 15:00 (Igor Popović, Andrija Dolić, Anis Kalajdžić)
Travnik – Stupčanica, 15:00 (Ermin Hadžović, Enis Đulović, Muris Mehinović)
Tomislav – Bratstvo, 15:00 (Ajdin Baručija, Josip Begić, Sanel Alihodžić)
Sloboda – Budućnost, 15:00 (Ismet Imšić, Alen Gluho, Ibrahim Kovačević)
GOŠK – Jedinstvo, 17:30 (Mate Bilić, Marko Grebenar, Bakir Topčić)
Čelik – Vitez, 18:00 (Denis Limov, Matej Bevanda, Mirza Tičić)



