Panel diskusija “Žene u lokalnoj zajednici” u četvrtak u Jablanici

Panel diskusija pod nazivom “Žene u lokalnoj zajednici”, u organizaciji Inicijative građanki/na Mostara, bit će održana u četvrtak 8. maja 2025. godine u 18 sati u prostorijama Udruženja žena “Most” u Jablanici.
Cilj panela je otvoriti dijalog o položaju i ulozi žena u lokalnim sredinama, osnaživanju žena u javnom i privatnom životu, te prepoznavanju izazova s kojima se suočavaju, posebno u manjim lokalnim zajednicama.
Panelistice: Ćamila Imamović i Sanja Zukić.
U ime organizatora panela obratit će se Ifeta Ćesir Škoro, izvršna direktorica Inicijative građanki/na Mostara.
Važno je govoriti o učešću i vidljivosti žena u svim sferama društva – od politike i obrazovanja, preko ekonomije i medija, do svakodnevnog života – s ciljem stvaranja ravnopravnijeg i uključivijeg društva.
Na ovoj panel diskusiji razgovaramo o stvarnim pričama, izazovima i uspjesima žena koje mijenjaju svakodnevicu – tiho, ali snažno, najavili su organizatori.
(Mostarski.ba)