BiHKonjicSport

U Konjicu bez pobjednika, minimalna pobjede FK Gornjeg Rahića

Odigrane prve utakmice za ulazak u m:tel Prvu ligu FBiH

Pred skoro punim tribinama Gradskog stadiona u Konjicu prve utakmice doigravanja za ulazak u m:tel Prvu ligu BiH, fk Klis i NK Čelik su odigrali 1:1. Prvi su u vodstvo došli prvaci Druge lige FBiH, grupa Jug, FK Klis golom Vile u 42 minuti, u 55 minuti Žuna je izjednačio na 1:1.

Po završetku ove utakmice upriličena je svečana dodjela pojednačnih medaljs i pehar najmenjen prvaku Druge lige FBiH, FKKlisu u sezoni 2022 /2023.

Konjic : FK Klis – NK Čelik 1:1 (Vila 42 ‘ / Žuna 55’ ), Gradski stadion, gledalaca 3.000, glavni sudija : Ernis Džemidžić (Goražde), pomoćnici : Mirza Ćehaja (Goražde) i Boris Bilješko (Novi Travnik), četvrti sudija : Deni Ćatibović (Sarajevo), delegat : Mensud Drljević (Goražde), posmatrač suđenja : Mario Perić (Novi Travnik). Žuti kartoni : Bajramović, Šehić (FK Klis),Mehić (NK Čelik).

FK Klis : Cero, Bajramović Šehić, Ovnović, Makan, Kudra (od 79. Canović), Kozić, Graho (od 65. T. Mušinović), Hero (od 79. Hebibović), Bajrić (od 65. Zečić), Vila (od 65. Jahić). Trener : Nedim Kudra.

FK Čelik : Durmo, Aranautović (od 81. Kolić), Vardo, Mehić, Međuseljac, Isaković (od 81. Smajić), Karalić (od 73. Salčinović), Žuna, Šijerkić (od 81. Mujić), Sivac, Durmiš (od Bašić 66), Trener : Armin Duvnjak.

U drugoj utakmici u Gornjem Rahiću istoimeni sastav je pobjedio 2:1, Hodžić je doveo domaće u prednost od 1:0 u 39 minuti, da bi dvije minute kasnije izjedačio Pidro. U nadoknadi 90+1 Kadić je donio pobjedu Gornjem Rahiću, 2:1.

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Iskra 2:1 (Hodžić 39 ‘ Kadić 90+1 ‘/ Pidro 41 ‘), stadion Avicena Gornji Rahić, gledalaca : 2. 500, glavni sudija : Haris Halkić (Sanski Most), pomoćinici : Perica Maskaljević (Donja Mahala“ i Marko Grebenar (Livno), četvrti sudija : Ilija Orkić (Matići), delegat : Benjamin Terzić (Zenica ), posmatrač suđenja : Haris Baković (Sarajevo).

Žuti kartoni : Hasikić, Ibrahimbašić Kadrić, Bekrić (FK Gornji Rahić), Seferović, Delić (NK Iskra).

FK Gornji Rahić : Kordić, Bošnjaković, Hasikić, Dedić (od 60. Lišić), Čaušević, Ibrahimbašić (od 46. Softić), S. Hodžić (od. 69. E.Hodžić), Mujagić, Murselović (od 60. Kadić), Lukić (od 60. Bekrić), Kadrić. Trener : Mensur Dedić

NK Iskra : Konjarić, Kadunić, Opardija (od 46. Dedić), Pidro, Smajić, Seferović, Kmetaš, Alibegović, Delić, Đelilović, Đopa (od 65. Švago). Trener : Asmer Mašić .

Revanš utakmice se igraju u nedjelju 11. Juna.