KonjicSport

Futsaleri Konjica pobijedili Slobodu i zakazali majstoricu

Futsaleri Konjica večeras su na domaćem terenu pobijedili 2:1 Slobodu Kompred i zakazali majstoricu za opstanak u Premijer futsal ligi BiH.

U Sportskoj dvorani Konjic večeras je odigrana druga utakmica play outa Premijer futsal lige BiH. Domaći futsaleri su pobijedili Slobodu Kompred 2:1 i zakazali majstoricu koja se igra u nedjelju u tuzlanskom Mejdanu.

Sloboda je povela u 3. minuti golom Eldina Hadžialjevića i to vodstvo uspjela zadržati do 20. minute kada je Dejan Debelnogić donio izjednačenje svome timu.

Imao je Konjic u drugom dijelu utakmice par dobrih prilika, ali golman Tuzlaka, Dino Čizmić, je Slobodu držao u životu. Ipak, u 29. minuti Čizmić je bio nemoćan. Amel Handžić pogađa na asistenciju Baručije što će se na kraju ispostaviti za konačnih 2:1.

Majstorica, treća utakmica, igra se u nedjelju u tuzlanskom Mejdanu. Pobjednik tog susreta će i naredne sezone biti član Premijer lige, dok će poraženi preseliti u prvoligaško društvo.

POGLEDAJTE UTAKMICU (video: Dino Muhibic/novikonjic.ba)