BiHSport

Rezultati, 19. kolo Premijer BiH za rukometašice

Pobjeda maksimalnih liderki ŽRK Grude u derbiju kola

Odigrano je 19. kolo Premijer lige BiH za rukometašice u kojem je odigran veliki derbi u Hadžićima između domaćeg istoimenog sastava i makssimalnog višstrukog prvaka BiH žrk Grude koji je pripao goščama rezultatom 39:30 . Još su tri ekipe slavile u ovom kolu u gostima, Mira protiv Izviđača, 29:28, Ilidža u Brčkom protiv Jedinstva 32:18 i Krivaka u Mostaru protiv Zrinjskog 24:21, dok su jedinu domaću pobjedu ostvarile igračice banjalučkog Borca protiv Knežpoljke 34:29 .

Rezultati,

Ljubuški : ŽRK Izviđač – ŽRK Mira 28:29 ,

Brčko : ŽRK Jedinstvo Brčko – ŽRK Ilidža 18:32 ,

Zavidovići : ŽRK Hadžići – ŽRK Grude 30:39 ,

Mostar : ŽRK Zrinjski – ŽRK Krivaja 21:24 ,

Banja Luka: ŽRK Borac – Knežpoljka 34:29 .

11. ŽRK Mira 17 3 0 14 475:581 4

Parovi, 20. kolo, Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Jedinstvo Brčko , Ilidža : ŽRK ilidža – ŽRK Izviđač , Grude : ŽRK Gude – ŽRK Zrinjski , Prijedor : ŽRK Mira – ŽRK Borac, K. Dubica : ŽRK Knežpoljka –Sloga 2013 , slobodna ekipa ŽRK Hadžići.

ŽRK Hadžići – ŽRK Grude 30:39 (14:18)

Hadžići, SD Hadžići, gledalaca : 200, sudije : Vesna Balvan i Tatjana Praštalo obje Banja Luka, delegat : Marin Primorac (Ljubuški), sedmerci : ŽRK Hadžići 3 (2), ŽRK Grude 5 (4),isključenja: ŽRK Hadžići : 6 minuta, ŽRK Grude : 8 minuta .

ŽRK Hadžići : Selimović, Hamurović, Stojanović 9,A. Čajić 2, Kulić 1, Đurđević, Čahtarević, Halebić 6, Fejzić, Duratbegović 1, Lokvančić, Hadžiabdić 8, Canić 3, Z. Čajić, Spiljak. Trenerica : Alma Hadžović.

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 3, Miloš, Alpeza, Boban, Petković 7, Lugonjić 4, Bošnjak 2, Džidić, Vujisić, Lovrić 7, Zubac 2, Rašić, Jovana Ilić 14 . Trenerica : Zlata Zubac .

Derbi susret dvije vodeće ekipe donijele su veoma dobar rukomet, Gruđanke se na kraju slavile rezltatom 39:30 i osigurale 8. Naslov najbolje ekipe u BiH. Kod sastava iz Gruda najefikasnija je bila Jovana Ilić sa 14 golova, Teodora Petković i Karla Lovrić su postigle po 7 golova. U domaćoj ekipi Anđela Stojanović je dala 9 golova, a, Amina Hadžiabdić 8 golova .