BiHHercegovinaSport

Odjava,20. kola Prve lige FBiH, GOŠK poražen

Poraz GOŠK – a, Stupčanica nosi tri boda iz Gabele, pobjeda Gradine u Kaknju, domaće pobjede, Tomislava, Radnika,Budućnosti, Simm Bau, Goražda

Odigrani su susreti 20. kola m:tel Prve lige FBiH, u subotu 1. aprila odigrano je šest utakmica, na pet su slavili domaće ekipe, Tomislav protiv fenjeraša Travnika, 2:0, Radnika iz Hadžića protiv Mladosti DK, 1:0, Simm Bau je u  Maglaju visoko porazio lukavački Radnički, 4:1, dok je Goražde minimalno savladalo gračanićko Bratstvo, 1:0. OFK Gradina je zabilježila gostujuču pobjedu protiv kakanjskog Rudara 2:1.

U nedjelju su odigrane dvije preostale utakmice ubjedljivi GOŠK je ugostio novajliju u ligi  Stupčanicu koja je u 18’ minuti preko Hrvanovića stekla prednost 0:1, u 42. minuti Hrvanović ponovo trese mrežu Gabeljana  0:2 , a , Živković je u 84’ postavio konačnih 0:3, u Tešnju domaći TOŠK je ugostio Zvijezdu, Duraković je u 13. minuti doveo Tešnjake u prednost, 1:0, da bi Hukara u 25. povečao prednost domaćih 2:0, na 3:0 je povečao prednost Tešnjaka drugim golom Duraković, u drugom poluvremenu Huseinbašić je smanjio prednost TOŠK- a, 3:1, da bi Smajić u 86’ postavio konačnih 4:1.

Rezultati,

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Travnik 2:0 ( M.Šiško 3 ‘ B. Šiško 87  ‘  )

Gabela :  NK GOŠK – NK Stupčanica 0:3 ( Hrvanović 18 ‘ 44 ‘ Živković 84 ‘) .

Tešanj  : NK TOŠK – NK Zvijezda 4:1 (Hukara 25’ Duraković  13’ 38’ Smajić 86 ‘ / Huseinbašić  48’ ) .

Kakanj  : FK Rudar – OFK Gradina 1:2 (Kišić 53 ‘/ Dervišagić 33 ‘ Stjepanović 90 ‘ )  .

Hadžići : FK Radnik – FK Mladost DK 1:0  (Kazić 37  ‘ ).

Maglaj  :  BFK Simm Bau – FK Radnički  4:1 (Poturalić 4 ‘ Stojanov 14 ‘ Vazda 41 ‘ Albijanić 56 ‘  / Brkić 60 ‘).

Banovići :  FK Budućnost –  NK Jedinstvo 1:0 ( Husić 81’  ) .

Goražde : FK Goražde – NK Bratstvo 1:0 (Husić 68 ‘ ) .