BiHHercegovinaSportVijesti

Rezultati , 16. kolo Prve lige BiH, pobjeda Gabeljana

Pobjeda Gabeljana, Dervišagić sa tri gola rastužio Banovićane

Utakmicama 16. Kola m:tel Prve lige FBiH počeo je drugi dio sezonu, prvu utakmicu su u Goraždu odigrali istoimena ekipa i tešanjski TOŠK, Goraždani su preko Tatara u 25 minuti stekli prednost 1:0, u drugom poluvremenu Vulić je u 52 minuti izjednačio na 1:1, što je i konačni rezultat ove utakmice.

U nedjelju su odigrane četiri utakmice, ubjedljivi lider na tabeli gabelski GOŠK je bio domaćin gračaničkom Bratstvu, u prvom poluvremenu nije bilo golova. U drugom dijelu utakmice u 52’ minuti sa 11 metara bio je precizan Nižić za 1:0 za Gabeljane za nova tri boda.

Mladost Doboj Kakanj je ugostila olovsku Stupčanicu, ovaj susret je završen nepopularnim rezultatom, 0:0

Banovička Budućnost je za rivala na svom travnjaku imala Gradinu iz Srebrenika koja je već u 10 minuti golom Dervišagića stekla prednost 0:1. U 65 minuti isti igrač Kenan Dervišagić dovodi Gradinu u prednost 0:2, pet minuta kasnije Dervišagić postiže i treći gol za 0:3. Budućnost je uspjela postići počasni gol, strijelac je Husić u 90+1’ minuti za 1:3 .

Bfk Simm Bau je u Maglaju ugostio NK Zvijezdu iz Gradačca, u 37 minuti Eldin Fačić je doveo goste u prednost, 0:1 iz penala, domaći su uspjeli izjednaćiti na 1:1 golom Poturalića u 88’ minuti .

Preostale tri utakmice se igraju utorak 7. Marta, sastaju se Tomislav – Rudar, Radnik – Travnik i Radnički – Jedinstvo .

Rezultati,

Doboj Kakanj : FK Mladost – NK Stupčanica 0:0 ,

Maglaj : BFK Simm Bau – NK Zvijezda 1:1 (Poturalić 88’ / Fačić 37 ‘ ),

Gabela : NK GOŠK -NK Bratstvo 1:0 ( Nižić 52 ‘ iz 11m. ),

Goražde : FK Goražde – NK TOŠK 1:1 (Tatar 25 ‘ / Vulić 52 ‘),

Banovići : FK Budućnost – OFK Gradina 1:3 (Husić 90+1’ / Dervišagić 10 ‘ 65 ‘ 70 ‘).